Mitme fännilehega suudab inimene dialoogi pidada?
Kas oled kuulnud sellisest arvust nagu Dunbari number? Nimelt väidab see, et teoreetiliselt on inimesel keskmiselt 150 tõelist sõpra, kelle tegemistega ta suudab pidevalt kursis olla. Mida tähendab see aga ettevõtete jaoks, kes sotsiaalmeedias proovivad ühe rohkem kanda kinnitada? Kõige tähtsam on ilmselt vastus küsimusele – mitme ettevõtte fännilehte üks inimene saab ja jaksab üldse jälgida?
Dunbari numbrile on üles ehitatud ka uus ning väga suurt meediakära tekitanud sotsiaalvõrgustik nimega Path. Path lubab oma sõbralisti lisada kuni 150 inimest. Sotsiaalvõrgustikes läbiviidud uuring näitab, et mida rohkem sõpru inimesel on, seda enam ta valib, mida ta teistega jagab. Ehk mida vähem on inimesel sõpru, seda vähem ta filtreerib sisu. See, et Path on õigel teel, toetab ka asjaolu, et Google proovis võrgustikku .
Nüüd teame, et kvaliteetsetel sõpradel on piir. Sellest võib kergelt järeldada, et eksisteerib ka arv, millest rohkem ettevõtteid üks inimene jälgida enam ei jõua. Täna on see küsimus igati päevakohane Facebookis, kus paljud vajutava “Like” nuppu sadade fännilehtede peal. See kuidas Facebook toimib, juba välistab selle, et inimene kõikide lehtedega suhtlema hakkaks. Enamus postitused lihtsalt ei jõuagi selles suures info ülekülluses iial kohale.
Mina usun, et üks inimene suudab osa võtta 3 kuni 5 erineva fännilehe vestluses. Ülejäänud lehtede jaoks on ta lihtsalt üks number fännide koguarvus. Arvan, et lähiaastatel saab enamiku ettevõtete üheks põhiliseks probleemiks nende 5 parema hulka saamine. Need kes alustavad juba täna, saavad väga suure eelise. Enamus firmad rikuvad oma võimaluse juba eos ära, tehes läbimõtlematuid “share ja like” kampaaniaid – mis tegelikult on juba Facebooki kampaaniate korraldamise reeglitega vastuolus.
Mis on Sinu arvates ettevõtete Dunbari number ja kuidas kavatsed sina oma fännilehe fännide jaoks atraktiivseks teha? Jäta oma muljed ja arvamused kommentaariumisse. Vastame kindlasti kõigile küsimustele.
Jäta kommentaar...