Miks ja kuidas kuulata podcasti?
Mis asi on podcast ja miks seda kuulata?
Kuna ma pole siiani sellele toredat eestikeelset väljendit leidnud, siis kasutan edasi ingliskeelset versiooni.
Minu jaoks on podcast põnev ajaviitmisvorm ja võimalus õppida teistelt inimestelt.
Ma saan ise valida, keda ma kuulan ja mis saateid ma kuulan. Podcaste teevad tavaliselt inimesed, kes soovivad ise õppida, areneda ja oma tutvusringkonda suurendada.
Kõige parem podcastide juures on see, et need saated on ja jäävad alati tasuta.
Podcaste teevad inimesed, kes otsivad üles edukaid tegutsejaid ja tegijaid oma valdkonnast ja teevad nendega põnevaid ning asjalikke saateid. Need on täis lugusi, õpetusi ja muidu vajalikku infot.
Väga lihtne on just sulle sobival ajal kuulata inimesi, kelle kuulamiseks muidu tuleb minna konverentsidele ja maksta krõbedat hinda.
Podcaste tehakse erinevate pikkustega ja tavaliselt jäävad need 10-200 minuti vahele, aga kindlaid reegleid pole.
Kõige populaarsemad on ingliskeelsed ja neid on üle 400 000 ning tuleb koguaeg juurde. Mina isiklikult arvan, see number ainult kasvab, sest see on äärmiselt põnev formaat, mida on väga nauditav kasutada.
Milline podcast sind huvitab?
Näiteks, kui mind huvitab turundus, otsin iTunest üles turunduse valdkonna podcastid ja mul on võimalik kuulata maailma tegijaid rääkimas oma turunduse nippidest, trendidest ja kõigest muust.
Selle ühe saatega võib mul tulla äärmiselt palju uusi ideid ja mõtteid. Kunagi varem pole võimalik saada nii väärtusliku infot tasuta ja ükskõik, kus sa oled, kui sul internet on.
Sul ei pea olema igalpool internet. Kodus tõmbad teatud koguse saateid alla ja siis lihtsalt järjest kuulad.
Mina isiklikult kuulan podcate 1,25-1,5x kiirusega, et hoida natukene aega kokku.
Tänu podcastidele olen ma äärmiselt palju õppinud ja sellepärast ma alustasin ka 7Blaze podcastiga.
Minu eesmärk on Eestis seda formaati võimalikult palju levitada ja lasta inimestel avastada nende jaoks uusi silmapaistvaid persoone ning vingeid saateid.
Ise kuulan podcaste siis, kui ma jalutan, teen trenni, autos kui pikem sõit või kui ummikutes olen, kodus kui koristan või midagi muud teen, kus pole vaja ise väga palju mõelda.
Samuti ma soovitan kuulata audioraamatuid. Väga hea vaheldus podcastidele ja sa loed läbi rohkem raamatuid kuulates, kui lugedes. See on minu puhul nii ja ma naudin audiot rohkem. Kõige parem koht, kus kuulata on audible.
Kuidas kuulata podcaste?
Kõige lihtsam on iPhone kasutajatel. Kõikidel iPhonidel on olemas kohe alguses äpp nimega podcast.
Kui selle avad, siis tuleb vajutada search nuppu ehk luubi peale rea lõpus. Sinna siis saad kirjutada märksõnad või podcasti nime. Sulle avaneb tohutu valik. Kui leiad endale mõne lemmiku, siis kindlasti hakka selle saate järgijaks ehk subscribe.
Nii kui uued episoodid ilmuvad, saad sa koheselt teavituse. Sul on võimalus episoode ka alla laadida. Telefoni mälumahu säästmiseks soovitan peale kuulamist siiski saate kustutada.
Ma hakkasin iPhones kasutama appi Overdrive ja meeldib väga. See on tasuta äpp ning natuke paremini tehtud kui Apple’i enda oma.
Kui sul on Android, siis on palju tasuta äppe, mida saad podcastide kuulamiseks kasutada. Kõik äpid töötavad suhteliselt sarnaselt.
Kasulikku ja põnevat kuulamist!
Artikli pani kokku Indrek Põldvee, kes teeb podcasti Hakkame tegutsema!
Kui see postitus oli sinu jaoks väärtuslik, põnev, humoorikas või lihtsalt meeldis, siis palun jaga seda postitust!
PS. Sulle võivad huvi pakkuda ka need podcastide teemalised postitused:
7 EESTIKEELSET TÕELISELT TEGIJAT PODCASTI, MIDA TASUB KUULATA
7 INGLISKEELSET PODCASTI, MIDA IGA ETTEVÕTJA VÕIKS 2018. AASTAL KUULATA
7 VINGET INGLISKEELSET TURUNDUSPODCASTI, MIDA TASUB KUULATA
Jäta kommentaar...