Sotsiaalmeedia kangelane Brit Mesipuu

Sotsiaalmeedia Kangelane – Brit Mesipuu

Alustasin odaviskaja karjääriga, vigastus viis TÜ Kehakultuuri magistrisse, jätkasin turismivaldkonnas ja lõpuks kaksikute kõrvalt läbipõlenuna avastasin sotsiaalmeedia – huvist sai hobi, hobist ajaviide, ajaviitest töö.

Blogi rubriik sotsiaalmeedia kangelastest

Nimi: Brit Mesipuu
Ettevõte/organisatsioon: Milos OÜ
Amet: Tegevjuht
Kaua oled olnud tegev sotsiaalmeedias: aktiivsemalt viimased 3-4 aastat
Viited sotsiaalmeedia kanalitele: Facebook, LinkedIn, koduleht

 

Mida sa täpselt teed?

JOKK oleks öelda – olen emapuhkusel 🙂 ja nii peagi 1,5 aastat. Lisaks kantseldan veel kolmandat ka. Aasta ema tiitlile ma aga ei kandideeri, kuna nendega kodus olles sai õige pea selgeks, et hing ihkab vaheldust sellele ninnu-nännule. Praegusel hetkel olen üritanud iga päev hoida silma peal turundusuudistel ja trenni tehes ning õues jalutades kuulata vastavaid podcaste. Õhtul alates 20st algab minu tööpäev. Siis istun maha ja hakkan toimetama – kirjutan uut artiklit, valmistun ette koolituseks/ettekandeks, otsin koostöövõimalusi, kirjutan kodulehtedele sisu, toimetan vehklejanna Julia Beljajeva fännilehega, üritan midagi uut õppida (praegu närin end läbi nt eri FB reklaamitüüpidest) jne. Ühesõnaga nagu Hunt Kriimsilm ja tema seitse ametit (õnneks kaheksandat – nälga – veel ei ole 🙂 ).

 

Miks sa seda teed?

Miks mitte? Vanasti tehti ka laste kõrvalt tööd – käidi lehmi lüpsmas, visati sõnnikut, niideti heina. Tänapäeval on õnneks pisut kergem, piisab istumisest ja arvutist. Ja miks passida päevad läbi niisama sotsiaalmeedias, võrrelda foorumites oma lapsi/mehi/tööd ja lugeda Delfi kommentaare?

Pigem õppida iga päev midagi uut, laiendada silmaringi ja jagada seda (artiklite ja koolituste näol) teistega. Minu jaoks on see puhas hobi, millest on saanud töö, mis pakub meeletut naudingut!

 

Mis oli sinu esimene sotsiaalmeedia organisatsiooni/brändi konto, mida haldasid?

8-9 aastat tagasi alustasin hotell ja restoran Staresti ning restoran Asian Chefiga. Täiesti nullist ilma igasugu kogemuseta. Pisut teadlikum tegevus algas raadiosse Ring FM tööle minnes. Täitsa vabad käed sain aga esimest korda Julia Beljajeva fännilehte luues.

 

Kirjelda sotsiaalmeediat 90 tähemärgiga.

Õigel kasutamisel suurt kasumit võimaldav naeruväärselt lõbus aja surnuks löömise koht.

 

Kui sa peaksid valima ainult ühe sotsiaalmeedia platvormi, siis millise ja miks?

Facebook, kõige kodusem.

 

Mis on sinu suurim saavutus seoses sotsiaalmeediaga?

2a tagasi võtsin julguse kokku, tegin perefirma (mees oli nõus, tegelt ka 🙂 ), lõin sellele FB lehe ja postitasin kriitikanoole hirmus oma esimese kirjatüki. Tänu sotsiaalmeedia abile on sellest välja kasvanud korralik (lisa)töö.  

 

Mis on kõige ägedam projekt, millega oled seotud olnud?

Minu eredaimaks mälestuseks on Julia Beljajeva fännilehel tehtud postitus, kui jälgijaid oli seal 800 ja tegin ühe postitusega üleskutse, et ehk saaks 2 päevaga 1000 täis. Ei mingit auhinda, 0 eurot,  lihtsalt sõbralik üleskutse jagamiseks enne naiskondlikku OM võistlust. Tulemuseks – 1300 like, 2500 jälgijat, reach üle 110 000.

 

Millist maailmakuulsat brändi tahaksid sa sotsiaalmeedias esindada?

Ühte konkreetset ei oska välja tuua. Võiks aga olla seotud laste, heategevuse või spordiga. Või veel parem lastele suunatud spordi propageerimisega heategevuslikus võtmes.

 

Mida sa teeksid kui sul kaob pikaks perioodiks ära elekter ja internet?

Pikk periood on suhteline mõiste. Kui just viimase tormi ajal seda tunnet ka kogesin. Mis seal ikka, grillile sai tuli alla pandud, kohvivesi potiga sütele, päev kulges päikesevalguses ja õhtu suitsusauna kuumuses (suitsusaunas on niikuinii pime ju :). Seltsiks rohkelt jutuvada alates spordist lõpetades poliitika ja tööga.

 

Kas interneti juhivad kassid?

Loodan, et mitte enam.

 

Kes on sinule eeskujuks?

Üks konkreetne eeskuju puudub. Eri aegadel on mind inspireerinud erinevad inimesed. Ma igaks juhuks nimepidi ei maini siin, äkki keegi teine solvub, aga pigem olen vaadanud just Eesti turunduse tegijate suunas.

Nö. päris elus on teenäitajateks olnud abikaasa, õde ja sõbranna Kadi. Ka kadunud vanaema hindan siiani, kuigi ta käskis kutsikate nägemiseks hapupiima juua, hommikul kella 9 Vikerraadio uudisteni voodis vait olla jne. Aga see karastas. Samuti nagu TSIK’is ühikas elamine (sellest ajalugu vaikib…).

 

Mis superkangelane sa tahaksid olla?

Väiksena meeldis Power Ranger ja Turtlesi Raffaello :D,  aga nüüd olen rahul sellega, kes ise olen!

 

Mis on suurim viga, mida oled näinud sotsiaalmeedia kanali haldamises?

Julge pealehakkamine, mis vaibub õige pea.

 

Mis on esimene samm sotsiaalmeedia kangelaseks saamisel?

Olla valmis selleks, et täna õpitud uus asi võib homme olla juba nostalgiahõnguline teadmine.

 

Mis on sinu soovitused alustavale sotsiaalmeedia haldurile?

Õpi, praktiseeri, hinda. Seejärel õpi uuesti saadud tulemustest ning alusta otsast peale. Sotsmeedia tundub kõrvaltvaatajale lapsemäng aga suurte inimeste (need, kes soovivad tulu ka saada) pärusmaal on see korralik olelusvõitlus.

 

Lisa üks loovlahendus, mis kirjeldab sotsiaalmeedia kangelast.

Tutvu ka teiste sotsiaalmeedia kangelastega
www.7blaze.com/tag/social-media-hero

 

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.

VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!