Sotsiaalmeedia-kangelane-Saskia-Kivi

Sotsiaalmeedia kangelane – Saskia Kivi

Kas sina oled leidnud oma ainsa ja õige? Kas sinul on see päris The One?

Praegu ma ei pea silmas elukaaslast, vaid hoopis sinu tõelist kutsumust, tööd, mida ei saa tööks nimetada, sest sa naudid seda täiel rinnal.

Olemas! Palju õnne, selles postituses on sulle kindlasti palju äratundmisrõõmu.

Tunned, et see õige on alles sinu poole teel, väga hea, see postitus võib aidata sul temani kiiremini jõuda.

 

Nimelt meie tänane kangelane on üks nendest sotsiaalmeedikutest, kes pärast PR-i ja kommunikatsiooni alaseid ameteid leidis tee selle juurde, mida romantilistes komöödiates teatakse kui The One.

Pärast umbes kolme aastat teemaga tegelemist võis ta tõdeda, et iga päevaga tekib vastuste asemel juurde küsimusi ja just see ongi see, mida ta sotsiaalmeedia juures armastab!

Meil on hea meel öelda sulle palun saa tuttavaks Elisa Eesti sotsiaalmeedia juhi Saskia Kiviga.

 

Intervjuu Saskiaga

Saskia Kivi intervjuu

Vingeks alguseks nimeta üks imelik, põnev või naljakas fakt enda kohta, mida võibolla enamus inimesi ei tea, aga mida sa oled nõus meie lugejatega jagama.

Olen hiidlane ja teatavasti ei karda kanged saarte naised midagi ega kedagi, aga millegi pärast ei sümpatiseeri mulle klounid. Kui mõni aeg tagasi levisid videod inimestest, kes klounikostüümides pimedatel tagatänavatel kirvestega ringi jooksid, siis kaalusin Marsile kolimist.


Kaua sa oled olnud tegev sotsiaalmeedias?

Sotsiaalmeedia on tööalaselt minu elus olnud pea kolm aastat.


Mida sa täpselt teed ehk kirjelda oma igapäevast tegevust.

Tavaline päev minu elus algab kohviga! Kohvi kõrvale käivad kindlasti ka värsked uudised ja vähemalt 10 minutit ringi õõtsumist ja kolleegidega jauramist.

Kui aju on kohviga õlitatud ja protsessor töötab, siis algab tööpäev: vaatan üle, mis kanalites toimunud on, mida ägedat teised ettevõtted on postitanud ning siis asun sisu loomise ja planeerimise kallale.


Miks sa seda teed?

Sest niisama maailmas ringi reisimise eest ei maksta palka! Tegelikult ka selle pärast, et see on ala, mis võimaldab piiramatult erinevate asjade katsetamist ning annab võimaluse kõik loomingulised out of the box ideed ära teha!

Saskia Kivi 7blaze intervjuu


Mis oli sinu esimene sotsiaalmeedia organisatsiooni/brändi konto, mida haldasid?

Läksin otse kõrgliigasse ehk esimene ametlik konto oligi Elisa Eesti.


Kirjelda sotsiaalmeediat 90 tähemärgiga.

Sotsiaalmeedia on miski, mis küll vahepeal digimuutub ja aeg-ajalt kesta vahetab, aga on siin, et jääda!


Rääkides sotsiaalmeedia turundusest kui sinu igapäevatööst, mis on 2-3 peamist murekohta, millega sinu poole pöördutakse?

Minu arust on üks suurim murekoht Facebooki ja Instagrami ebastabiilsus. Teate küll seda, et ühel päeval ei näe numbreid, teisel päeval ei saa postitada ja kolmandal tunned, kuidas juuksed halliks lähevad ja mõtled why me?!

Proovi seda kellelegi asjalikult seletada? „Kahjuks praegu ei saa postitada, sest noh, Facebook on katki.“ Ilmselgelt on ettevõtte sotsiaalmeediat hallates alati teemaks ka see, et seletada milleks seda kõike üldse vaja on ning mis on sotsiaalmeedia potentsiaal.


Kui sa peaksid valima ainult ühe sotsiaalmeedia platvormi, siis millise ja miks?

Ma tahaks juba väga valida midagi uut ja ägedat, aga hetkel jään Instagrami juurde. See on tänu storydele pakkunud juurde niiii palju lisavõimalusi, kuidas brändid ja kasutajad ennast väljendada saavad. See on ka natuke esteetilisem kui näiteks Facebook.

Saskia Kivi


Mis on sinu suurim saavutus seoses sotsiaalmeediaga?

Minu suurim saavutus on see, et leidsin endale töö, mida saan teha kust iganes (täna näiteks Kambodžast, eile Myanmarist) ning tunda, et iga projekt, mida vean on tähendusrikas ja äge!


Mis on kõige ägedam projekt, millega oled seotud olnud?

Igal aastal avaneb mul võimalus töötada koos nii paljude ägedate ettevõtete ja inimestega, et ühte valida oleks ebaaus. Üheks minu lemmikuks on aga kindlasti see, kuidas Elisas kaugtöö tegemist propageerime.

Lisaks Elisale olen ka vabatahtlik organisatsioonis Nähtamatud Loomad ning saan oma sotsiaalmeedia oskuseid loomade heaolu nimel tööle panna. Mis saaks olla parem? 🙂


Mis on olnud sinu suurim ebaõnnestumine ja mis sa sellest õppisid?

Ebaõnnestumisi ei ole olemas, on ainult ajutised tagasilöögid ning võimalus asju paremini teha!


Millist maailmakuulsat brändi tahaksid sa sotsiaalmeedias esindada?

Hea meelega esindaksin mõnda heategevuslikku organisatsiooni, mis seisab loomade õiguste või võrdõiguslikkuse eest. Mõnda maailmas sigakuulsat staari oleks ka kindlasti väga põnev esindada. Rihanna, kas sul on mu number?


Mida sa teeksid, kui sul kaob pikaks perioodiks ära elekter ja internet?

Ma oleksin õnnelik! Tekitan seda olukorda endale tihti ka tahtlikult, näiteks Hiiumaal käies lülitan ennast paariks päevaks (interneti) maailmast välja ja loen lemmikraamatuid, käin jalutamas ja teen korralikku sauna! #restart


Kas internetti juhivad kassid?

Ei, sest põhilisi nööre tõmbavad siiski reptiilid! 😀

Saskia Kivi reptiilid


Kes on sinule eeskujuks?

Inimesed, kes leiavad mooduseid, kuidas teha millestki tavapärasest midagi ägedat! Loomulikult ka inimesed, kellel jagub piiramatult optimismi ja entusiasmi! Tervitan siinkohal oma kolleege!


Mis superkangelane sa tahaksid olla?

Sotsiaalmeedia superkangelane? Hehe. Mina tahaksin tegelikult osata teleporteeruda. Nii hea oleks vahelduseks lõunat süüa näiteks mõnes Indoneesia warungis või õhtusöögiks luristada Itaalia mägikülade mammade tehtud spagette.


Mis on suurim viga, mida oled näinud sotsiaalmeedia kanali haldamises?

Suurim viga on alustada suure entusiasmiga ning seejärel laisaks muutuda. Samuti on suur viga ettevõtte eest sisu tootes rääkida ettevõte brändist erinevat keelt.


Mis on esimene samm sotsiaalmeedia kangelaseks saamisel?

Hakka pihta! Kõik ongi sinust alguses targemad ja tublimad, endasse ja lennukatesse ideedesse peab usku olema!  Ole alati Beyonce!

 


Mis on sinu soovitused alustavale sotsiaalmeedia haldurile?

Pressi ennast kellegi juurde praktikale ja vaata, kuidas asju päriselt tehakse. Skywalkeril olid ka Yoda ja Obi-Wan, jalgratast ei pea üksi leiutama!


Millist veebipõhist tööriista sina kasutad/vajalikuks pead, mida kindlasti soovitaksid ka teistele?

Canva.com on üks nendest tööriistadest, mis on minuga läbi aastate! Isegi kui Photoshop on tänaseks käpas, on seal väga mugav kiireid asju nokitseda. Kõiksugused ajastamise tööriistad on samuti asendamatud. Hetkel sõbrustan Later.com’iga.


Kust ammutad peamiselt inspiratsiooni sisuloomeks?

Aktuaalsetest igapäevateemadest ja asjadest mis tunduvad mulle harivad/naljakad/veidrad. Mingi emotsiooni peab igatahes tekitama, siis tuleb ka inspiratisoon!


Soovita paar raamatut või blogi, mis on sind ennast kõige rohkem mõjutanud?

Kõige paremad on need blogid/youtube’i videod/podcastid, milleni jõuad pärast kahte tundi erinevatele linkidele klikkimist. Kõige rohkem mõjutavad mind üldsegi hea ilukirjandus, filmid ja seriaalid, millel pole sotsiaalmeediaga enamasti väga palju pistmist. Black Mirror, anyone?


Lisa üks pilt, video või muu loovlahendus, mis kirjeldaks ära sotsiaalmeedia kangelase.

Saskia-sotsiaalmeedia kangelane


Mida sina küsiksid sotsiaalmeedia kangelaselt?

Mina küsiksin mis nende lemmik/kõige rohkem kasutatud emoji on?

 

Soovita mõnda sotsiaalmeedia kangelast selles rubriigis osalema.

Kaija Pook Omnivast.


Kuidas on sinuga kõige parem kontakteeruda?

Kirjutades mulle Facebooki sõnumitesse, Instagrami @saskiastones või meilile saskiakivi@gmail.com.

 

Kogu 7Blaze tiimi poolt Suur Tänu Sulle Saskia!

Kui intervjuu Saskiaga oli sinu jaoks põnev, humoorikas,
õpetlik või lihtsalt meeldis, siis palun jaga seda postitust! 


Sulle võivad meeldida ka teiste
sotsiaalmeedia kangelaste intervjuud SIIN!

 

 

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.


Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 224

Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 225

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121
VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!


Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/themes/7blaze-air/blocks/similar-posts.php on line 3

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!