Sotsiaalmeedia Kangelane – Tõnn Kuuli

Minu puhul on tegu suhteliselt kireva taustaga sotsiaalmeedia fänniga, kes juhuste kokkulangevuse läbi on sattunud tegema oma unistustetööd.

Blogi rubriik sotsiaalmeedia kangelastest

Nimi: Tõnn Kuuli
Ettevõte/organisatsioon: Telia Eesti As
Amet: Sisuturunduse ja sotsiaalmeedia juht
Kaua oled olnud tegev sotsiaalmeedias: aastast 2003, kui FB veel oli USA ülikoolide vaheline suhtlusvõrgustik ning konto avamiseks pidi omama .edu meili aadressi 🙂
Viited enda sotsiaalmeedia kanalitele:
ei tea kas occupational hazard, aga hoian oma privaatsed kontod suhteliselt privaatsetena 😀 aga
FB: www.facebook.com/kuuli
Insta: @tkuuli

 

Mida sa täpselt teed?

Hoolitsen igapäevaselt selle eest, et Telia Eesti sotsiaalmeedia ja sisuturunduse kanalid oleks täidetud huvitava, kasuliku ja kaasava sisuga.

 

Kirjelda oma igapäevast tegevust

Hetkel toodame suuremalt jaolt videomaterjali, aga igapäevaselt otsimegi võimalusi Telia Eesti tooteid ja teenuseid huvitavate nurkade alt klientidele tutvustada/selgitada kasutades selle jaoks siis vastavalt sihtgrupile erinevaid sotsiaalmeedia kanaleid ja sisutüüpe alates blogipostitustest lõpetades TV ülekannetega.

 

Miks sa seda teed?

Ma siiralt usun, et see on turunduse tulevik ning traditsionaalse turundusega võrreldes on meil natuke vabamad käed storytelling’u kaudu inimestele kasulikku infot edastada. Ja olen ise selle teema absoluutne fänn, seega saan ausalt öelda, et teen igapäevaselt oma lemmiktööd.

 

Mis oli sinu esimene sotsiaalmeedia organisatsiooni/brändi konto, mida haldasid?

Hea küsimus, kui ma nüüd ei eksi, siis oli meil sõpradega kunagi üks üritustesari nimega WeAreYourFriends, millele tegime ka FB lehe. Haldasime seda kamba peale kokku. Esimene leht, mille sisu ja vormi eest rohkem vastutama pidin oli Klubi Studio.

 

Kirjelda sotsiaalmeediat 90 tähemärgiga.

Kassipiltide ja beebivideotega maskeeritud võimas turundustööriist

 

Kui sa peaksid valima ainult ühe sotsiaalmeedia platvormi, siis millise ja miks?

Instagram. Meeldib isiklikult kõige enam. Kui peaks ühe konkreetse selgituse valima siis visuaalne content ning vähene müra.

 

Mis on sinu suurim saavutus seoses sotsiaalmeediaga?

Ütleksin EMT ning Elioni lehtede ühendamine brändivahetuse protsessi ajal ühtseks Telia Eesti leheks. See, et suutsime läbi Rootsi ja Tšehhi partnerite selle ajastada põhimõtteliselt tunnise täpsusega õigeks ajaks, tundub tänase päevani uskumatu. Arvan, et seda korrata enam ei õnnestuks.

 

Mis on kõige ägedam projekt, millega oled seotud olnud?

Telias töödates on neid olnud päris mitu. Kõige värskemalt on meeles meie #teliainimeste projekt, mille tulemus veel iganädalaselt Telia Eesti FB lehel jälgitav. Tegime koos sisu ja sotsiaalmeedia tiimikaaslase Jannega pea tervele Eestile ringi peale ning käisime külas erinevatel Telia töötajatel kelle tööstaaž varieerus ühest aastast 36 aastani. Neid lugusid kuulata, kuidas inimesed jalaraudadega mööda telefoniliine käisid ning esimese faksi-liini avasid Otepääl, oli ikkagi mõtlemapanev ja aukartust äratav. Telia on täis ägedaid inimesi ägedate lugudega ning see, et nende lugude levitamisele kaasa aitamist oma tööks saan nimetada, on vahepeal uskumatu.

 

Millist maailmakuulsat brändi tahaksid sa sotsiaalmeedias esindada?

Kuna ma olen hinges ka ikkagi spordifänn siis mõni maailma-mastaabiga spordibränd või spordiliiga. NBA näiteks 🙂Mida sa teeksid kui sul kaob pikaks perioodiks ära elekter ja internet?

Naudiks. Ausaltöeldes püüdlen selle poole, et aeg ajalt taotluslikult selliseid situatsioone tekitada. Tänapäeval muutub see aina keerulisemaks, aga mõnus puuküttega metsamaja vs kiire internetiga kontor – anytime.

 

Kas interneti juhivad kassid?

Ma olen koerainimene seega vaidlen vastu. Youtube: Puppy video compilation

 

Kes on sinule eeskujuks?

Oli ükskord võimalus kuulata lennufirma KLMi sotsiaalmeedia juhi loengut ning väga insipreeris nende visioon ja lähenemine sotsiaalmeediale ning kuidas nad on pidevas arengus, testimisfaasis ning näevad ja mõistavad sotsiaalmeedia võimekust.

 

Mis superkangelane sa tahaksid olla?

Ei tea kas ta liigitub superkangelaste alla aga – Totoro 🙂

 

Mis on suurim viga mida oled näinud sotsiaalmeedia kanali haldamises?

Vaikus. Kui midagi negatiivset juhtub ja sotsiaalmeedias ei ole selle kohta koheselt selgitust ettevõtte/brändi lehel, siis inimesed tihtipeale tõlgendavad seda ülbusena. Seega võimalikult kiire ja operatiivne infojagamine sotsiaalmeedias peaks olema prioriteet. Näeme selle nimel igapäevaselt vaeva ise ka. Mida suurem ettevõte, seda keerulisemaks see võib muutuda, aga kui vaadata suuremat osa n.ö. viraalsetest sotsiaalmeedia prohmakatest, on need enamjaolt alati olnud põhjustatud aeglasest info liikumisest.

 

Mis on esimene samm sotsiaalmeedia kangelaseks saamisel?

Kangelaseks ma ennast kindlasti kuidagi ei pea, aga oma töös pean tähtsaks pidevat kaasaskäimist keskkondade muudatuste ja sisutrendidega. See on ka üks asi, mis mulle selle valdkonna puhul kõige enam meeldib. Juba homme ei pruugi asjad samamoodi töötada ning pead pidevalt oma tegevust ja strateegiat muutma ja kohandama. Adapt or be left behind.

 

Mis on sinu soovitused alustavale sotsiaalmeedia haldurile?

Kindlasti tuleb kasuks kõiksugu kättesaadava info omandamine, kuid ilma tegutsemise ja reaalse kogemuseta, ei ole sellest palju kasu. Soovitaksin koheselt hakata kasvõi lihtsamate lehtede haldusega tegelema. Iga tehtud postituse pealt annab midagi õppida.

 

Lisa üks loovlahendus, mis kirjeldaks ära sotsiaalmeedia kangelase 

 

Tutvu ka teiste sotsiaalmeedia kangelastega www.7blaze.com/tag/social-media-hero

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.


Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 224

Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 225

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121
VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!


Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/themes/7blaze-air/blocks/similar-posts.php on line 3

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!