Facebook toob su poodi

Juuni keskpaiku tuli Facebook lagedale mitme märkimisväärse uuendusega, millest vast kõige silmapaistvamaks on võime suunata tarbijat poodi ning tema käitumismustri järgi talle genereerida sobivat reklaami. Socialbakers andmetel reklaamivad suurettevõtted valet sisu ning Facebook’i reklaami näitamiste hind on tõusnud märgatavalt.

Facebook toob poodi

Jaemüügi poodide suurimaks raskuseks on alati olnud mõõta seda kuidas reklaamikampaania mõjus müügile ja külastatavusele. Facebook esitles aga sellele probleemile lahenduse.
Local Awareness reklaamid näitavad inimesele lähimaid poode, pakuvad üleskutseid nagu “näita suunda” ning aitavad leida vajaliku just sealt, kus on see tarbijale kõige mugavam. Taolises reklaamis saab inimene vaadata lähimate asutuste aadresse, mis kell on need avatud ning mõõta kaua kuluks aega kohale jõudmiseks.

Samas antud reklaamid ei aita ainult lihtsurelike vaid ka turundajaid. Uus funktsioon võimaldab turundajatel mõõta, palju inimesi tuli poodi pärast Facebooki kampaania nägemist, optimeerida reklaami vastavalt inimese poeskäikudele ning analüüsida mitmete erinevate poodide külastajate käitumist, mis aitab tulevaste kampaaniate plaanimisele.

 

Facebooki reklaami näitamise hind kasvas 71% võrra

2016. aasta esimese kvartalis oli hind tuhande näitamise kohta (CPM) 71% võrra. Salesforce Marketing Cloud analüüsis 2 triljonit reklaami reaktsiooni ning 200 miljardit engagement’i ning tuli lagedale selliste tulemustega:

  • Facebook’i keskmine CPM kvartali kohta $5.75
  • Twitteri CPM hind langes  $6.93’ni
  • Instagrami CTR aasta esimeses kvartalis oli $0.11
  • LinkedIn’i üleüldine CPM näitaja oli $29.37

Brändid promovad valet sisu

Socialbakers analüüsis ligi 5000 suurima ettevõtte Facebook’i 5000 fännilehe postitusele ajavahemikus 2016. aastal jaanuar-märts. Analüüsi eesmärgiks oli mõista suurettevõtete turundusstrateegiat. Süsteem määras igale fännilehele hinde vastavalt postituse orgaanilisele jõudlusele vastavalt A+’st (parim), D’ni (jõudlus vähem kui 50%).

https---cdn.socialbakers.com-www-storage-www-articles-content-2016-06-1466002953-pie_chart_post_promotion

Only 15% of all posts that were promoted were graded A+ or A.

Analüüsi käigus selgus, et ainult 15% postitustest oli A+ ja A väärilised. Samuti näitas meie analüüs, et “kolme” väärilised postituste promomisega on seotud teatud lisakulutused, nagu näiteks

  1. 100% kõrgem hind kliki eest CPC (cost per click)
  2. 18% kõrgem hind 1000 näitamise eesthigher CPM (cost per 1,000 impressions)
  3. 4x rohkem negatiivset tagasisidet
  4. 2.3x vähem reageerimist sama ulatuse puhul
  5. 7x  vähe viraalsem.

Nõuanne: Enne kui postitust promoda oleks tähtis lasta sellel mõnda aega käärida ning vaadata, kuidas postitus saab hakkama ilma abivahendita. Nii saad teha parema valiku, milline postitus toob väärtust kui sellele raha alla panna.

 

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.

VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!