Facebooki lehe disaini pakett

Capture3

Facebook on suures osas visuaalne sotsiaalmeedia kanal ning seega on oma Facebooki lehte luues vaja hoolikalt läbi mõelda mitmed visuaalsed elemendid.

Kui oled alles alustamas oma Facebooki lehega või soovite olemasolevat lehte värskendada, siis 7Blaze toetab sind selles meeleldi. Kui aga soovid ise käe külge lüüa ja oma Facebooki lehe ära tuunida, on järgnevad soovitused sulle abiks.

PROFIILIPILT

Capture2

 1. Vali õige pilt. Profiilipilt peaks esindama antud brändi, seega sobib selleks hästi ettevõtte logo, kuid see võib olla ka mõni muu element, mis seondub sügavalt brändiga, nagu näiteks toode või mõni sümbol.
 2. Vali õige suurus. Profiilipildi suurus võiks olla 1000 x 1000 px, sest siis on pilt hea kvaliteediga ning sellele klikates avaneb suur versioon samast pildist.
 3. Väldi kordust.  Enamasti on profiilipildi kõrval olemas ka lehe nimi (mis on tihtipeale sama, mis logol), seega võimalusel ära korda lehe nime. Seda saab vältida, kasutades profiilipildil vaid logo pildilist osa või näiteks logo kõige erilisemat tähte.
 4. Jälgi nähtavust.  Profiilipilt kuvatakse sageli väga väikeses suuruses, seega jälgi, et see edastab ka sellisel kujul soovitud sõnumi. Liiga õrn või väike tekst võib sellises suuruses täiesti loetamatu olla.

KAANEPILT 

7blaze facebook cover 851x315 tinypng

 1. Vali õige pilt. Kaanepilt on väga oluline visuaalne osa sinu Facebooki lehest, mis aitab luua esmamuljet. Hea kaanepilt edastab mingit sõnumit või lugu. Pildi valimisel pane põhirõhk tunnetele ja emotsioonidele- milliseid tundeid soovid oma külastajates tekitada ning milliste elementidega seda saavutada. Kaanepildile võib lisada ka teksti, kuid see peaks olema lühike, tabav ning visuaalselt sobiv.
 2. Vali õige suurus. Kaanepildi suuruseks vali 851 x 315 px, siis on pilt hea kvaliteediga ning Facebook ei lõika sealt mõnda külge maha.
 3. Jälgi mobiilisõbralikkust. Kaanepilti kuvatakse mobiilivaates kitsamana kui desktopil, seega jälgi, et ka mobiilivaates oleks sinu kaanepilt terviklik. Selleks paiguta olulised elemendid keskmise 563 piksli sisse. Seda, milline ala lõigatakse mobiilivaates välja, saad uurida siit: http://www.jonloomer.com/2015/05/11/facebook-image-dimensions-2015/
 4. Hoia stiili. Jälgi, et kaanepilt sobiks stiili poolest kokku ka ülejäänud lehe visuaalsete elementidega.

POSTITUSED

FB link 1200 x 628 mõjutajad sotsiaalmeedias 6

 

 1. Loo postituste põhi ehk ühtne stiil. Sinu Facebooki leht on terviklikum, kui lehel tehtud postitusi seob ühtne stiil. Selleks lisa postitustele ühiseid elemente (raam, muster, värv) –  siis on need sarnased ja äratuntavad ka siis, kui postituste fotod ning sisu suuresti erinevad. Lisa postitusele oma brändi logo, kuid jälgi, et see annaks visuaalile kui tervikule midagi juurde ning ei kordaks ennast. Jäta logo suurus üsna väikseks, et põhirõhk oleks siiski postitusel endal. Kasuta postitustel samasugust fonti. Põnevuse loomiseks võid kasutada rasvast kirja koos õrna kirjaga ning sirget kirja koos käekirjaga. Ka fotode ja graafika valimisel jälgi, et nad oleks stiili poolest sarnased.
 2. Hoia kontrasti. Jälgi, et tekst ei läheks foto taustal kaduma ning hoia tugevat kontrasti, et sinu sõnum oleks Facebooki seinal hästi silmapaistev. Võid parema loetavuse tagamiseks lisada teksti alla ühtlase pinna, mida saad kasutada ka ühtse stiili loomiseks.
 3. Vali õige suurus. Facebookis on postitustele erinevad standardsuurused vastavalt postituste tüübile. Parima kvaliteedi saavutamiseks kasuta neid suurusi: ajajoone postitus: 1200 x 900 px; CTW (Clicks to website) postitus: 1200 x 628 px ; Like reklaam: 1200 x 444 px.
 4. Hoia faili suurus võimalikult väike. Facebook muudab üles laetud failid väiksemaks ning seega võivad ilusad puhtad toonid müraga kattuda, seda eriti juhul, kui on tegemist graafiliste elementidega. Selle vältimiseks lase oma postitused läbi programmi, mis vähendab faili mahtu, kuid samas ei vähenda pildi kvaliteeti. PNG failide puhul kasuta www.tinypng.com ning JPEG failide puhul www.jpegmini.com
 5. Hoia teksti kogus 20% sees. Postituste võimalikult heaks levikuks hoia teksti kogus pildil väike, sest facebook levitab kõige paremini postitusi, mille teksti kogus on alla 20%. Enne postituse üles laadimist kontrolli seda Facebooki tööriistaga: https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay

 

Võta ühendust ja telli endale Facebooki lehe disaini pakett, mis tähendab, et puhume ise sinu Facebooki lehele disaini abil uue elu sisse.

Facebooki lehe disaini paketti kuulub: ühtne stiil, profiilipilt, kaanepilt ja postituste põhi.

Selle abil saate oma tuunitud Facebooki lehte ise edasi hallata või teha ka igakuise haldamise osas meiega koostööd.


Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121
VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!