Turundamine – 8 nippi minimaalsete kulutustega

Pole vahet kas olete alustav ettevõte või juba kogenud meremees, põhiteadmised turundamise kohta tulevad kõigile kasuks. Toome teieni 8 imelihtsat viisi, kuidas turundada minimaalse ressursiga.

1. Turundamine sotsiaalmeedias

Number üks asi selles nimekirjas ning ka põhjusega!
Sotsiaalmeedia annab sulle võimaluse olla otseses kontaktis oma potentsiaalsete klientidega, pakkudes neile ülevaadet oma tegemistest. Sotsiaalmeedia aitab võimendada enda pakutavat väärtust ja luua usaldust oma ettevõtte suhtes, olles inimestega vahetus otsekontaktis.
Sotsiaalmeedia kanalites kontode loomine on tasuta – seega see ei võta tükki küljest!
Näiteks Eesti idufirma DonateIT sai tänu sellisele tegemisele tähelepanu Eesti Vabariigi presidendilt, mis omakorda äratas huvi ühes maailma suurimas rahvusvahelises organisatsioonis. Proovi ja katseta.

9733284483_5c1e24850b_h

2. Suhtlus konkurentide fännidega

Kommenteeri sinuga samas tegevusvaldkonnas tegutsevate ettevõtete postitusi nende blogis või Facebook seinal, vastates nende fännide esitatud küsimustele ise.
Tegemist on võimsa strateegiaga, et saada potentsiaalseid kliente endale fänniks. Väga lihtne viis, et saada tähelepanu ja kujundada endast positiivne kuvand ning tõestada seda, et sa pakud väärtusi.

marketing-man-person-communication

3. Pressiteated

Internet on täis erinevaid kanaleid, mis kajastavad ööpäevaringeselt uudiseid, iga kanal mõnest erinevast valdkonnast. 
Leia üles oma tegevusvaldkonnaga seotud blogi, kirjuta oma ettevõtte kohta pressiteade, võttes kokku oma tegevuse ja kirjeldades, et kuidas see alguse sai, millal see alguse sai ja miks see alguse sai.
Kuna enesekiitmise ning pressiteate vahelt jookseb õhuke joon, siis oleks soovitatav lasta see mõnel inimesel eelnevalt üle lugeda.
Pressiteate puhul tasuks silmas pidada ka seda, et see peaks olema piisavalt detailne, sest detailset pressiteadet on kordades huvitavam lugeda, kui igavat ja sisutühja.

 

4. Koostööpartnerid (ristturundus)

Inimestele Facebookis meeldivad tasuta asjad.
Leia mõni koostööpartner, kes oleks nõus sponsoreerima sinu auhinnakampaaniat tasuta reklaami näol.
Lühidalt on tegemist lahendusega, kus “mina kajastan sind ja sina kajastad mind”.
Õigesti korraldatud Facebooki kampaania võib näiteks ühe mänguga tuua juurde lausa 1000 uut fänni, mis on Eesti turgu arvestades väga hea tulemus.

people-apple-iphone-writing

5. Sõbrad on inimesed, kellele saame alati loota

Kui sa räägid neile oma ideest ning see neile meeldib, siis ei ole raske neid kampa saada, et nad sulle veidikene tasuta reklaami teeksid.
Ühel inimesel on Facebookis keskmiselt 338 sõpra.
Kui sa suudad veenda kasvõi 30 oma sõpra, et nad sinu ettevõttest oma Facebookis kirjutaks, siis sinu potentsiaalne auditoorium on 10,000 inimest, kelleni see sõnum jõuab.

635808093486318076-1201503427_bigpreview_three-finger-friends.imgopt1000x70

6. Alusta blogiga, mis aitab ning harib inimesi

Blogi loomine on tänapäeval lihtne ja selle ülesseadmine võtab aega paar minutit.
Paljud küsivad, et mis on eduka blogi saladus? Eduka blogi saladus on see, et lugejale pakutakse väärtust, mitte talle ei üritata müüa maha mõnda järjekordset toodet.
Alguses tuleb pakkuda väärtust ja siis läbi selle luua nendega suhe, et nad sind tundma, meeldima ning usaldame õpiks.
Varsti küsivad inimesed sinu käest ise, et mida nad sinult osta saavad.

Startup Stock Photos Startup Stock Photos[/caption]

7. E-maili turundus

Uudiskirjade saatmine MailChimpiga on tasuta (kuni 2,000 uudiskirja tellijani).
Korralda küsitlus oma toote või teenuse kohta ning kogu oma fännidelt läbi selle e-maile.
Kujunda ning koosta uudiskiri ja läbi selle hoia neid kursis oma tegemistega.
E-maili turundus on ideaalne lisakanal, et jõuda oma sõnumiga inimesteni.
Tegemist on mugava viisiga, kuidas hoida oma kliente ning fänne uudistega oma ettevõtte progressi kohta kursis.
Kindlasti tasuks jälgida seda, et uudiskirjad ei hakkaks inimesi tüütama – liiga tihti ei ole hea uudiskirju saata, sest inimesed tüdinevad sellest kiiresti ära ning see muutub nende jaoks tüütuks spämmiks.

8. Networking – uute tutvuste loomine

Eestis korraldatakse sagedasti kõiksugu tasuta konverentse, seminare, loenguid, kus käivad
koos grupp inimesi erinevate spetsialiteetidega erinevatest eluvaldkondadest.
Sellised üritused on ideaalsed kohad, et leida uusi tutvusi ning koostööpartnereid – tuleb lihtsalt olla avatud, rääkida oma ettevõtmisest pühendumuse ja kirega!
Kui sina usud oma edusse, siis oled sa võimeline oma positiivse energiaga ka teised endasse uskuma panna.
PS! Kindlasti võta kaasa ka enda visiitkaardid ning jaga neid võimalikult palju välja! Sa ei tea mitte kunagi, et millal mõni neist kontaktidest võib osutuda äärmiselt kasulikuks.

Kokkuvõtteks:

Turundamine ilma rahata ei tohi olla ettekääne, et “mul ei ole turundustegevuseks piisavalt raha”.
Mõtle näiteks sellele, et paljud tänapäeva suured ja edukad ettevõtted alustasid olematu või peaaegu täiesti olematu turunduseelarvega.
Tuleb olla loov ning kasutada turundust kavalalt ära. Soovitan teil kõigil neid strateegiaid oma ettevõttega kasutada.
Kõik mida sa vajad on aeg, tugevat tahet olla edukas ning väljumine enda mugavustsoonist.

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.


Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 224

Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 225

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121
VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!


Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/themes/7blaze-air/blocks/similar-posts.php on line 3

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!