Instagrami-turundus-vol3

Instagrami turundus vol 3: kuidas ja millal saab Instapappi?

Instagram kogub iga päevaga aina tuure juurde ja täna võib öelda, et kohalolek Instas ja Instagrami turundus on – kui mitte kohustuslik – siis äärmiselt mõistlik tegu!

Enne kui asume tänase teema juurde, küsin kiirelt, et kas sa Instagrami turunduse esimest ja teist osa lugesid?

Jah, siis läheme ilma pikema sissejuhatuseta edasi.

Ei, siis loe kindlasti:

Praeguseks on sul ilmselt juba loodud igati vinge ja ahvatlev Insta profiil ning ka pilte ja videosid postitad tublisti. Kuidas aga saada võimalikult palju huvitatud silmapaare sinu sisu vaatama ja ka sinu kontot jälgima ehk kuidas saada palju follower‘e?

Sellest me kõigepealt räägimegi ja siis vaatame, millised on erinevad monetiseerimise võimalused, et sinu töö ja vaev saaks vääriliselt tasutud.

Instagrami turundus: kui tihti postitada ja kuidas hankida järgijaid?

 

instagrami turundus kui tihti postitada

Instagrammimise põhisaladus peitub järjepidevuses. Loo head sisu ja postita pidevalt. Siinkohal on muidugi palju erinevaid arvamusi.

Paljud Instagurud väidavad, et postitama peaks 3-4 korda päevas. Siis, et vähemalt korra päevas või 2-3 korda nädalas. Mis on õige?

Ühest vastust ei olegi. Tegelikult on kõik testimise küsimus ja selle sinu jaoks ideaalse postitamise sageduse saad sa paika alles mingi aja pärast, kui sul on juba korralik järgijaskond.

Minu soovitus on aga vähemalt alustades postitada iga päev. Hiljem saad sa hakata testima. Postitad nt 3x nädalas kuu aega ja siis analüüsid tulemusi võrreldes eelmise kuuga, kus postitasid iga päev.

Loomulikult sõltub kõik sinu brändist ja ka sinu tegevusvaldkonnast. Kui sul ikka ei ole iga päev head sisu postitada, siis lihtsalt postitamise pärast midagi üles panna ka ei ole hea. eelkõige rõhu ikkagi kvaliteedile.

 

Järgijate hankimine

Instagrami turundus vol2-s rääkisime juba hashtagidest ja hashtagid on üks esimesi asju, mis teevad sinu sisu instagramis nähtavaks. Nt kui keegi otsib Instas “fitness”, siis talle kuvatakse kõik pildid, mis on täägitud just selle hashtag’iga. Loomulikult on eesotsas väga suure järgijaskonnaga kontod ja sinul alustades selle hashtagiga nendega võistelda võimatu.

Mida siis teha?

Kasuta vähem populaarseid hashtage. Kui “fitness”-il on ca 3 miljonit igakuist kasutust, siis nt “fitnesslifestyleofficial”-il 11 700 kasutust ja “fitnesslifestyle💪”-il 1219. Niiviisi jõuad palju kiiremini oma sisuga inimeste ette.

Kuna eesmärk on hankida järgijaid, siis sa võid ka oma postituse kirjeldusse lisada üleskutse hakata sind järgima.

Nätena @billionbybillion

Instagrami turundus - järgijad

Kindlasti soovitan vähemalt alustades teha igale oma postitusele reklaami.

Seda saad sa teha otse Instagramis. Määrad sihtgrupi, üleskutse ja eelarve ning tuld! Niiviisi kindlustad selle, et võimalikult paljud näevad sinu sisu.

 

Mida sa veel saad teha?

Kui sinu Insta on rahvusvaheline, siis on sul veel võiamlusi kiirelt järgijate hankimiseks. Üks võimalus on liituda mõne Instagram engagement group’iga.

Nende gruppide eesmärk on kasutajatele hankida kaasatavust (like, comment) ja ka järgijaid. Lühidalt sina laigid teiste postitusi ja teised sinu omasid.

Siin on üks hea ingliskeelne blogipost engagement gruppide kohta.

Loomulikult saad ka Guugeldada ja leiad kindlasti omale sobiva grupi. Kui sul aga on korralik eelarve, siis on võimalik kõike seda 10X-ida.

Selleks on eksklusiivsed engagement grupid ja nendesse pääsemiseks peab sul aga juba olema suure järgijaskonnaga konto.

Aga mul ju ei ole, kuidas mina sinna pääsen?

On võimalus osta endale Insta konto, kus on nt 100 000 järgijat. Selle kontoga saad gruppi sisse ja grupis siis postitad oma nö õige konto sisu, mida soovid kasvatada.

Kui see teema sind huvitab, siis soovitan kuulata John Lee Dumas’i podcasti 2065: How to Travel the World for Free with Instagram with Zach Benson.

 

Instagrami turundus: kuidas tuleb Instatulu?

Nonii, olemegi selle kõige magusama palani jõudnud ehk ilmselt ka sinu lõppeesmärgini, milleks on raha teenimine. Ühel või teisel moel peaks sinu Instagram sulle kas siis otse või toetava tegevusena tooma raha sisse.

Toon välja mõned võimalused, kuidas oma Insta konto monetiseerida.

  • Kasvatad oma konto järgijaskond suureks ja siis müüd konto maha

Eelpool mainisin, et sa võid endale osta konto, aga täpselt samamoodi võid ka konto maha müüa. Siin mõned hinnanäited.

Instagrami turundus

  • Oled influencer (sul on piisavalt järgijaid) ja teed raha eest postitusi.
    Meil Eestis on selleks ka olemas hea platvorm Promoty, kus saad ennast kirja panna ja siis saadetakse sulle pakkumisi.
  • Sul on e-pood või pakud teenust, siis sinu Instagram suunab külastajaid vastavalt. Selleks on sul Insta bios link poodi ja kasutad üleskutseid ka postitustes.
  • Müüd teiste tooteid ehk affiliate marketing.
    Kui ul ei ole enda toodet või teenust siis sa võid promoda teiste tooteid. Selleks on mitmeid platvorme ja üheks tuntumaks on ClickBank.
    Kindlasti soovitan eelnevalt uurida ja õppida, kuidas efektiivselt affiliate tooteid Instagramis turundada, et sul reklaamikontot mõne rikkumise pärast kinni ei pandaks.

 

Kokkuvõte

Selleks, et luua endale edukas Insta konto, mis täidab sinu ärilisi eesmärke, on eelkõige vaja luua järjepidevalt head sisu ning kasutada ära Instagrami kõiki võimalusi alustades oma konto avalehest ehk Bio’st.

Bio peab olema atraktiivne, andma edasi lühidalt info selle kohta, mis kontoga on tegu ning KINDLASTI peab olema bio’s ka üleskutse, mida külastajad peaksid edasi tegema. Kas hakkama sind järgima, minema sinu e-poodi või hoopis meililisti kasvatamise eesmärgil alla laadima mingi tasuta e-raamatu.

Postitused peavad olema kvaliteetsed ning ka postituse kirjeldused kaasahaaravad, milles samuti võiks olla üleskutse. Postitada tuleb regulaarselt kasutades õigeid hashtage ja soovitav on ka oma postitusi reklaamida, et tagada võimalikult suur nähtavus.

Kui tänu eelnevatele sammudele on sinu järgijaskond kasvanud juba piisavalt suureks, siis on sul mitmeid erinevaid võimalusi, kuidas oma Insta konto teenima panna.

Edukat Instagrammimist sulle!

 

Kui see postitus oli sinu jaoks põnev, vajalik,
huvitav või humoorikas, siis palun jaga postitust!

 

PS. jäta siia alla kommentaaridesse oma Instagrami konto,
@7blazesocial on rõõmus, kui avastab uusi põnevaid inimesi ja ettevõtteid, keda jälgida 🙂

 

Tänan.
Külalisautor Marko Krist.

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.


Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 224

Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 225

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121
VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!


Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/themes/7blaze-air/blocks/similar-posts.php on line 3

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!