Instagrami-turundus-kuidas-luua-head-sisu

Instagrami turundus vol 2: kuidas luua Instakuulsat sisu?

Kas sa Instagrami turunduse esimest osa lugesid? Jah, siis kütame kohe sajaga edasi.

Ei, siis klikka siia ja loe kindlasti!

Ilma pikema sissejuhatuseta asume sinuga asja kallale kuna 100+ miljonit fotot ja videot sheeritakse Instas iga päev ja Sinu omadki tahavad nähtavaks saada.

Ja võimalikult paljudele inimestele. Just sellele me antud postituses keskendumegi:

 • millist sisu luua ja
 • kuidas üles ehitada hea postitus

Instagrami turundus: millist sisu luua?

Instagram on eelkõige pildid, aga järjest rohkem ka videoklipid. Kõigepealt mõtle hästi läbi, mis on sinu Insta konto eesmärk ja siis saad paika panna ka õige sisuloome strateegia.

Laias laastus võib jagada Insta kontod kolmeks:

 • personaalne konto – jagad oma igapäevast elu
 • persoonibränd – keskendud rohkem oma oskustele
 • ettevõtte konto – keskendud toodetele või teenustele

Instagrami-turundus

Meie keskendume business kontole ehk Instagrammime äri edendamiseks. Kõige esimene ja ühtlasi kõige suurem saladus edu saavutamisel on üsna lihtne –

vaata, mida teevad teised juba konkreetsel alal edukaks saanud inimesed (suure järgijaskonnaga Insta kontod) ja modelleeri nende järgi!

Vaata, mislaadi sisu nad loovad, kui tihti nad postitavad, milline on nende postituse kirjeldus ja mis hashtage nad kasutavad. Ja siis tee ise samamoodi. Lihtne 🙂

Aga mida teha siis, kui mul ei ole ettevõtet ja ma ei ole supermodelli välimusega ja ma ei ole ka tippsportlane või profifotograaf või muusik või…

ehk mida teha, kui olen täiesti tavaline inimene, kes ikkagi soovib Instagrami enda jaoks teenima panna?

See on hea küsimus ja ka sellele saab kohe vastuse.

 

Persoonibränd ehk minust saab influencer

Kui oled otsustanud, et sinagi saad Instakuulsaks mõjutajaks ehk influenceriks, siis järgmine samm on paika pana strateegia, kuidas sa selleks saad ehk mida sa maailmaga jagama hakkad.

Siin võib võimalused enamvähem viieks jagada, läbi mille sa ennast tuntuks saad teha:

 • sinu oskused
 • sinu välimus
 • sinu tegevused ja hobid
 • sinu huumorimeel
 • sinu mõttelaad

 

Oskused

Sul võid juba olla meister mingil alal või sa alles alustad mingi vinge spordiala, muusikariista või muu laheda oskuse omandamist. Võtame näitena rulatamise.

Oletame, et sa oled otsustanud, et rulaga trikitamine on sinu teema, millega sa soovid tegeleda iga ärkveloleku hetke (sa ei pea tingimata nii hardcore ka olema) ja selle kire soovid ka tulevikus endale sissetulekuks muuta.

Antud juhul võiksidki hakata jagama oma igapäevast treeningut, vingeid (erilisi) rulapilte ja ka nt pilte rulariietest ja kaitsemetest. Ühesõnaga kõigest, mis käib kokku rulatamisega. Põhirõhk muidugi ikkagi sinul.

Tegelikult on kõik üsna lihtne – jaga maailmaga oma kirge! Kõige tähtsam, et sa alustad!

 

Välimus

Instagrami turundus influencer

Ilmselt selles kategoorias on kõige rohkem Instagrammijaid 🙂 Kes väiksem, kes suurem mõjutaja.

Ja ka siin võiks veel omakorda liigitada tõelised tegijad ehk professionaalid ja niisama “ilusad” (ilu on muidugi vaataja silmis).

Professionaalide all ma ei pea tingimata silmas nt tippsportlasi vaid ka algajaid sportlasi.

 

 

Olgu selleks fitness, kulturism jm. Need on inimesed, kelle bränd on nende keha, aga selle taga on igapäevane raske töö (loe trenn).

Niisama ilusateks pean kõiki teisi, kes lihtsalt selfitavad hommikust õhtuni 🙂 Ja mina ei mõista kedagi hukka.

Kui sulle on looduse poolt antud tõeliselt ilus välimus ja sa ei soovigi muud teha, kui seda maailmaga jagada, siis see on sinu valik, sinu õigus ja anna ainult tuld. Oskuslikult talitades on see ju üks lihtsamaid viise luua endale sissetulek.

 

Tegevused ja hobid

Siia võib panna nt reisimise. Sina oled täiesti tavaline sina (ei pea olema supermodell või Mr Fitness), kus sa jagad maailmaga ilusaid paiku, kus sa reisid. Täiesti vabalt kasvõi Eestis ainult.

Samuti võiks siin kategoorias olla lemmikloomad ja lapsed. Kui sinu põhiline hobi on nt oma koeraga jalutamine, mängimine, treenimine, siis kõike seda kajastagi.

Kui sinu elu on sinu laps ja soovid seda rõõmu maailmaga jagada, siis emaks/isaks olemisest saad luua igati vinget Instagrami sisu.

 

Huumorimeel

Inimestele meeldib naerda ja kui sa suudada nad naerma ajada, siis fännidest sul puudust ei tule, selles võid kindel olla.

Sa võid teha nt humoorikaid fotosid, luua naljakaid meeme või tsitaate, anekdoote jne. Sa võid olla ise pildis või mitte, mis iganes sulle paremini sobib.

Me elame huvitaval ajal, kus on võimalik “kuulsaks” (Instakuulsaks) saada täiesti jaburate asjadega. Näiteks postitades ainult ühte ja sama pilti rösterist 😉

Näitena @samepictureofatoaster

Instagram röster

Miks see peaks oluline olema? Väga lihtne, kui sul on palju järgijaid, siis sa saad nende pealt ka teenida.

(Erinevatest teenimisvõimalustest Instagramis saad lugeda lähemalt Instagrami turunduse kolmandas osas)

 

Mõttelaad

Siia alla ma paneksin motivatsiooni ja inspiratsiooni tsitaadid. See on lähenemine, kus terve su Insta konto on üles ehitatud tsitaatidele. Tsitaadid on Instas väga populaarsed.

Soovitaksin sul teha neid ise ja ka jagada teiste omasid (reposting). Sinu enda brändi tsitaadid peaksid olema selgesti eristuvad.  Väike logo või muu disainielement tsitaadil, mis näitab kohe, et see on just sinu loodud tsitaat.

See on lihtne võimalus ennast näitamata luua endale suur järgijaskond ning saada mõjutajaks.

 

Ettevõtte konto Instagramis

Lõppeesmärk on kindlasti hankida endale uusi kliente. Pigem ma sõnastaksin nii, et lõppeesmärk võiks/peaks olema hankida endale tõelisi fänne, kellest saavad lojaalsed kliendid ja muuta oma kliendid tõelisteks fännideks.

Kuidas seda teha? Loomulikult väärt sisu. Mis siin salata, mõndasid tooteid/teenuseid on lihtsam Instas promoda kui teisi ja selle vastu ei saagi midagi teha.

Minu meelest on üsna lihtne viia inimesteni juba eelpool mainitud rulatamine. Vinged pildid rulatrikkidest. Põnevad inimesed. Vinged rulad, vinged asukohad, kus rulatatakse jne.

Palju keerukam on promoda Instagramis raamatupidamist 🙂  Siiski mina läheneksin antud juhul ilmselt ettevõtlusalaste tsitaatidega.

Võib olla lisaks nt ka reisipilte, mille põhisõnum oleks stiilis – meie tegeleme sinu eest ebameeldivaga, et sina saaksid tegeleda meeldivate asjadega 🙂

Siinkohal tulebki hästi järgi mõelda, kas Instagram on sinu ettevõttele õige platvorm. Kindlasti tee korralik uurimistöö konkurentide seas. Vaata millistel sotsiaalmeedia platvormidel nad toimetavad. Kas ja kui aktiivsed nad on. Millist sisu nemad loovad ja milline on fännide kaasatus.

Hea tööriist selle jaoks on Socialblade, kus sa saad sisestada Insta konto ja näed statistikat.

Näitena @boostyourself

instagrami turundus socialblade

Kui sina tegutsed Eestis, soovitan vaadata ka Eestist väljaspoole, aga seda pigem inspiratsiooni saamiseks. Võib olla nt tegutseb Inglismaal raamatupidaja, kellel igati vinge Insta konto. Vaata, mis ta teeb ja tee järgi!

Kui sul on plaanis aga rahvusvaheliselt äri ajada, siis seda enam võta eeskuju rahvusvahelistelt brändidelt.

 

Instagrami turundus: kaasahaarava postituse saladus

Me tegime juba selgeks, et hea pilt või video on kõige alus. Sama tähtis on ka postituse teine osa ehk kirjeldus (description).

Iga postituse eesmärk on ju tegelikult jõuda võimalikult paljude inimesteni (sellest lähemalt Instagrami turunduse kolmandas osas), neid köita ja panna nad postitust laikima ja kommenteerima.

Kuidas seda teha?

Jällegi, kõige lihtsam, mine ja uuri, mida teevad sinu valdkonnas juba edukad Instagrammijad. Ehk, millised on nende postituste kirjeldused. Loomulikult on variante palju ja eelkõige pead sa ikkagi leidma enda hääle.

Ma mõtlen selle all, et kui sa ikka soovid iga postituse alla kirjutada pikalt, siis nii teegi. Instagram peaks olema sinu jaoks FUN 🙂 Lihtsalt hangi inspiratsiooni teistelt ja küll sa leiad varsti oma stiili.

Mõned ideed kaasatavuse (engagement) suurendamiseks:

 • küsi küsimusi
 • palu sõpru või teisi kontosid täägida

Loomulikult peab su pildi või video kirjeldus minema kokku visuaaliga ja ka küsimused või üleskutsed olema loogilised. Üldiselt keep it simple & keep it fun!

Näitena @hellomissmay, kus lihtne küsimus: vasak või parem?

instagram hellomissmay

Antud pildi juures võiks ka sõbra täägimist paluda. Kirjutada lihtsalt, et täägi sõber oleks ju imelik, aga täägi sõber, kellele teeksid hea meelega välja jäätisekokteili, teeb täägitud sõbrad kindlasti väga rõõmsaks 🙂

Või näiteks, täägi vinge Instagrami konto, keda ma sinu arvates kindlasti peaksin jälgima! Inimestele meeldib, kui nende arvamusega arvestatakse ja sellisel viisil näitad sa oma järgijatele, et sind huvitab nende arvamus.

 

Kirjelduse ülesehitus

Kui sul on nt kirjelduses jõhker tekst, siis seda on raske lugeda. Sinu Insta postituse kirjeldus peaks olema õhuline ja kirjutatud samuti blokkidena nagu ka see blogipostitus, mida sa hetkel loed.

Kasuta kirjavahemärke ja emojisid, et oleks lihtne lugeda.

Näitena @jasminestar

instagram jasminestar

või nagu meie teeme @7blazesocial

instagram-7blaze

Kas märkasid paremal kirjelduse all 7blazesocial ja siis 5 punkti ning hashtagid? See on nii tehtud põhjusega.

Ära pane hashtage kohe kirjeldusse vaid lisa kommentaarina. Nii jääb postitus kenam. Loomulikult, kui kasutad vaid 1;2 hashtagi ja saad need panna kirjelduse sisse, siis on igati ok.

Mobiilis aga näeb suur hulk hashtage väga kehv välja. Ja selleks, et neid üldse näha ei oleks, alusta kommentaari 5 punktiga üksteise all. Sellisel viisil on näha ainult kommenteerija ehk antud juhul 7blazesocial ja sulgudes kolm punkti.

Instagrami turundus kirjeldus

 

Üks väga lahe võimalus on kirjeldust alustada pealkirjaga ja siis muu tekst. Allpool toodud näites on ka hashtagid lisatud kohe kirjeldusse, aga eraldatuna ja vaata kui hea näeb kogu postitus välja.

Näitena @patbailey

Instagram-patbailey

 

Kokkuvõte

Selleks, et luua Instagramis kaasahaaravat sisu, mis annaks edasi sinu või sinu brändi hääle, tooks sulle järjest rohkem fänne ja lõppkokkuvõttes üha uusi ja uusi kliente, järgi peamisi lihtsaid samme:

 • tee kindlaks oma Instagrami konto eesmärk
 • analüüsi oma valdkonnas juba edukaid Instagrammijaid ja modelleeri nende järgi
 • ehita üles visuaalselt kena postitus
 • lisa postituse kirjeldusse sobivad üleskutsed

Instagrami turunduse kolmandas osas paneme sinuga paika postitamise sageduse, vaatame, mida on vaja teha, et jõuda võimalikult paljude õigete inimesteni ja toome välja mõned monetiseerimise võimalused.

 

Kui see postitus oli sinu jaoks põnev, vajalik,
huvitav või humoorikas, siis palun jaga postitust!

 

PS. jäta siia alla kommentaaridesse oma Instagrami konto,
@7blazesocial on rõõmus, kui avastab uusi põnevaid inimesi ja ettevõtteid, keda jälgida 🙂

 

Tänan.
Külalisautor Marko Krist.

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.


Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 224

Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 225

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121
VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!


Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/themes/7blaze-air/blocks/similar-posts.php on line 3

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!