Blogi turundamine: lihtne juhend, kuidas turundada oma blogi
Blogi loodud. Vinge väärtust täis postitus kirjutatud ja õhinaga vajutatud “Avalda” nuppu. Mis saab edasi? Loomulikult sinu blogi turundamine!
Selles postituses ma annan sulle lihtsad ja selged sammud, kuidas blogi turundada ning tuua oma blogisse järjest rohkem ja rohkem lugejaid.
Lisaks sellele jagan sinuga lihtsaid nippe, kuidas kasvatada oma e-maili listi ning reklaamida blogis oma tooteid/teenuseid.
Kuidas turundada blogi
Kõigepealt, kui sa sattusid seda postitust lugema ja sul veel ei ole blogi, aga sa plaanid luua enda äri edendamiseks blogi, siis sulle võib palju kasu olla sellest artiklist
PÖIDLAKÜÜDI REISIJUHT EDUKA BLOGI LOOMISEKS
Kui sul juba on blogi, aga sa ei tea täpselt, mida peab üks hea blogipostitus sisaldama ning kuidas oma blogipostitus üles ehitada, siis sulle võib palju kasu olla sellest artiklist
BLOGI KIRJUTAMINE: LÜHIKE JA LIHTNE JUHEND TÕELISELT HEA BLOGIPOSTITUSE KIRJUTAMISEKS
Ja i’le panebki punkti see artikkel, mida sa hetkel loed.
Asume nüüd sinu blogi turundamise juurde.
Veel enne turundussammude astumist üks kõige tähtsam asi, nimelt kui palju üldse blogida ehk kui tihti postitusi teha?
Vastavalt valdkonnale on see muidugi erinev, aga minu kindel soovitus- vähemalt 3 postitust nädalas.
Kui tõesti ei saa, siis 2 või 1. Misiganes see arv sul on, ole järjepidev ja postita alati ühel ja samal ajal.
Nt iga esmasp, kolmap, reede kell 8.00 või iga teisip ja neljap 18.00 või iga esmasp 9.00.
Üsna varsti sinu lugejad teavad, millal sinult postitust on oodata ja sinu lugejad ka ootavad sinult postitusi 🙂
Ja nüüd turundama.
Ma keskendun täna eestikeelse blogi turundamisele Eestis. Väga palju sõltub sinu võimalustest ehk kas sul on rohkem aega või rohkem raha.
Kui sinu turunduseelarve blogi turundamiseks on piiratud, siis kasuta ära kõiki tasuta võimalusi. Kui vähegi võimalik, siis lisa ka tasuline turundus.
Otsimootorid
Esimene samm ehk kõige tähtsam on otsimootorite teavitamine uuest blogipostitustest ehk anna Google’le ja Bing’ile teada, et sul on uus postitus ning et nad lisaksid sinu postituse otsingutulemustesse.
Teisisõnu on selle asja nimi indekseerimine. Selleks
edasta oma blogi Google Search Console ja Bing Webmasters lehtedele.
Kõigepealt tuleb seal kontod luua ja lisada oma blogi. Seejärel edasta alati peale iga blogipostitust ka äsja valminud artikli aadress ehk URL. Sellisel viisil talitades indekseerivad otsimootorid sinu blogipostituse palju kiiremini.
Esimese sammu juurde lisaks
edasta oma blogipostitus Pingler veebilehel.
Pingler annab peale suuremate otsimootorite sinu blogipostitusest teada ka paljudele teistele veebilehtedele.
Edasta oma blogipostitus StumbleUpon ja Digg veebilehtedele.
Kuigi teenused on mõeldud eelkõige ingliskeelsetele veebilehtedele, võib sealt ka eestikeelsele blogile külastajaid saada.
E-maili list
Teine samm on kiri sinu e-maili listile. Sinu e-maili listist tuleb suurem hulk sinu kliente! Kui sa veel ei kasvata oma e-maili listi, siis alusta KOHE!
Vaata, inimesed ostavad nendelt, kes neile meeldivad, keda nad tunnevad ja usaldavad. Internetis usalduse võitmine tuleb läbi väärtuse, mida sa jagad ning võtab aega.
Ma ei hakka praegu väga pikalt sulle kirjutama emaili turunduse erinevatest strateegiatest, müügikirjadest jne, sest nagu pealkirjas mainisin- lihtne juhend.
Ka e-maili turundus võib olla väga lihtne, samas efektiivne. Oma e-maili listile saadad lihtsalt teavituse igast uuest blogipostitusest.
Müük toimub sinu blogis!
Siin on hea näide kirja ülesehitusest Neil Patel’ilt (maailma üks edukamaid blogijaid ja turundajaid)
Kui sa alles alustad blogimisega, siis esimene aasta järgi rahulikult seda strateegiat. Loomulikult soovitan ennast hiljem harida e-maili turunduses põhjalikumalt.
Üks hea võimalus on Marketing Sharks’i e-maili turunduse koolitus siin.
Sama kehtib ka muude turundusstrateegiate osas. Aga mine edasi samm-sammult. Lihtne 🙂
Kuidas kasvatada oma e-maili listi?
Kõige lihtsam on oma blogis pakkuda lugejale midagi väga väärtuslikku tasuta. Nt e-raamat. Sinu valdkonnaga seotud juhend, kava, analüüs, strateegia jne.
Selleks on mitu head võimalust ning minu soovitus on neid kõiki kasutada.
Banner sinu blogi küljeosas ehk “sidebar banner”.
Küljel võib olla lihtsalt kutse sinu uudiskirjaga liitumiseks.
Küljebanner on hea võimalus ka oma toodet/teenust tasuta pakkuda. Loomulikult tuleb selleks külastajal anda oma e-mail.
Või siis e-raamat.
Kuigi väga paljudel lugejatel on juba välja kujunenud nö “banner blindness” ehk küljereklaami ei panda tähele, on seda reklaampinda ikkagi mõistlik kasutada.
Piisavalt palju on lugejaid, kes sinu pakkumist (bannerit) näevad. Loomulikult, mida parem ja ahvatlevam on pakkumine, seda parem!
Tekstisisene reklaam või banner
Lisa banner oma blogipostituse sisse.
Loomulikult peab see reklaam/banner sinu postitusega hästi sobima. Küljebanner(id) võivad olla üleüldisemad, aga postituse sisene peab kokku minema antud postituse teemaga.
Kui nt artikkel on fitnessi teemal, siis tasuta e-raamat treeningkavadega või hoopis tasuline treeningprogramm. Kokanduse postitusse retseptiraamat jne.
Viimaseks, mis on vägagi võimas, on “exit popup” ehk reklaamkast, mida külastaja näeb siis, kui ta hakkab sinu lehelt lahkuma.
Kindlasti oled sa isegi näinud selliseid ja kindlasti oled kohanud ka selliseid popupe, mis ilmuvad kohe peale mingile veebilehele jõudmist.
Need viimased on üsna häirivad mis? Samas nad toimivad. Isiklikult eelistan ja soovitan exit popupi. See ei sega sisu tarbimist, lihtsalt lahkudes annad külastajale justkui kingituse. 🙂
Sotsiaalmeedia
Alusta nendest kohtadest, kus sul juba on konto olemas. Kõige võimsam on loomulikult Facebook.
Jaga postitust oma Facebooki fännilehel (kui ei ole, siis kindlasti tee), oma uudisvoos ja sinu valdkonnaga seotud Facebooki gruppides.
Facebookis on ka hea grupp Eesti Blogijad, kus sa saad oma uut postitust alati jagada.
Kiiremate tulemuste saavutamiseks ehk kiiresti rohkem külastajaid blogisse toob sulle Facebooki tasuline turundus.
Ka see on sinu jaoks alguses väga lihtne.
Tee igale uuele postitusele Facebookis nt 5€ maksev reklaamikampaania. Tee seda esimesed 3 kuud.
Peale seda analüüsi oma tulemusi ning siis oskad juba paika panna edasise strateegia.
Loomulikult on ka Facebookis efektiivselt turundamiseks vajalik ennast harida ja võtta läbi korralik facebooki turunduse koolitus või coaching.
(siia sobis praegu väga hästi tekstisisene banner sotsiaalmeedia turunduse kohta)
Instagramis on lugu natuke teistsugune. Instagram on pildid ja lühikesed videod. Siin on paar näidet, kuidas 7Blaze Instagramis oma blogipostitusi jagab.
Pilt
ja video (vajuta video mängima)
YouTube
Kui sul on YouTube kanal ja oled seal aktiivselt tegutsemas, siis tee lühikene video, mis tutvustab sinu blogipostitust. Väga hästi sobib üks video nii Instagrami kui YouTube jaoks.
Video kirjeldusse lisad nt nagu e-mailiski lühikese osa tekstist ja lingi täispika postituse juurde. Lisa videole teemaga seotud sildid ehk “tags” ja ongi olemas.
YouTube on nr 2 otsimootor ja seda võimalust tasuks kasutada. Kui sul ei ole veel YT kanalit, siis kindlasti tee.
Sama asi. Kui sul on konto ja oled aktiivne ning sul on ka järgijaid, siis kindlasti jaga oma postitusi. Kui sul ei ole kontot või järgijaid, siis mõtle, kas sul on aega hakata LinkedInis aktiivselt tegutsema.
Kui ei ole, siis keskendu Facebookile ning teistele kanalitele.
Külalispostitused
Mida see tähendab?
See tähendab seda, et sina kirjutad artikleid kellegi teise blogisse külalisena. Täpselt nagu mina praegu siin 7Blaze blogis.
Otsi oma valdkonnaga seotud blogisid. Ja soovitavalt juba suure lugejaskonnaga. Võta nendega ühendust ja uuri, kas nad on huvitatud küalisartiklitest.
Kõik ei ole, aga kindlasti leiad neid, kes on.
Miks see on kasulik sinule?
Lühidalt, sina saad ära kasutada juba sinu valdkonnas oleva autoriteetse blogi populaarsust. Oma külalisartikli lõppu saad lisada enda tutvustuse ning ka lingi oma blogile.
Muidugi on see sinu ja blogi autori vahelise kokkuleppe küsimus, kuidas sina ennast promoda saad.
Kokkuvõttes tähendab külalispostituste tegemine rohkelt külastusi sinu blogisse 🙂
Kommenteerimise strateegia
Ma arvan, et Eestis ei kasuta seda ilmselt mitte keegi või siis mõni üksik blogija. Miks?
Vot seda ma isegi imestan 🙂
Mida see siis endast kujutab?
Vali välja 5-10 enda valdkonnaga seotud autoriteetset blogi. Peale iga enda tehtud blogipostitust mine nende blogidesse ja jäta kommentaar mõnele postitusele.
ÄRA JÄTA KOMMENTEERI stiilis- Lahe postitus.
Tõesti loe läbi nende artikkel ning kommenteeri, tõstes esile paar punkti, mis sind kõige rohkem kõnetasid.
Lisaks kasuta oma kommentaaris samasid märksõnu, mida on postituses kasutatud (pealkirjas, sisus). Näiteks selle postituse alla võiks jätta kommentaari stiilis-
Tänan väga selle blogi turundamise postituse üle. Sain siit väga palju erinevaid nippe, kuidas turundada blogi.
Eriti YouTube video ja emaili turunduse strateegia.
Parimat,
Marko
Miks see on kasulik sinule?
Kuna keegi seda ei tee, siis juba peale 2-3 kommentaari ühes blogis sind märgatakse. Natukenegi turunduse ja SEO’ga kursis olev blogi autor teab väga hästi, kui palju sinu märksõnu sisaldav kommentaar juurde annab. Usu mind, ta on väga tänulik.
Ja nüüd, kui sa temaga nt ühendust võtad mingil hetkel ja küsid, kas võiskid teha külalispostituse, siis olen täiesti veendunud, et saad jaatava vastuse 🙂
Lisaks paljudes blogides, kui jätad kommentaari, kuvatakse ka sinu enda blogi link või viimane postitus sinu blogis. See sõltub kommentaari pluginast. Või siis on sinu nimi klikitav, mis viib su FB profiilile.
Kokkuvõttes toob see strateegia sulle rohkelt nähtavust ning ilmselt ka palju uusi väärtuslikke kontakte.
Kokkuvõte
Blogipostituse turundamine on tegelikult üsna lihtne. Mine samm-sammult. Nagu Kevades öeldud: “Kui sa ei jõua tervet rehkendust teha, tee pool”.
Mina soovitan sulle panna kirja oma rahalised ja ajalised võimalused blogi turundamiseks ning siis teha vastav plaan.
Alusta turundamist, kasutades ära kõiki sulle hetkel saadaolevaid kanaleid ja võimalusi. Järkjärgult saad turundussamme lisada või optimeerida.
Edukat blogimist!
Kui see postitus oli sinu jaoks väärtuslik, põnev, humoorikas või lihtsalt meeldis,
siis palun jaga seda postitust 🙂
PS. Kas selles postituses oli mõni blogi turundamise nipp, mida sa varem ei teadnud? Jäta kommentaar ja anna teada.
Külalisautor Marko Krist.
Ehk siis külalispostituse näide:
DR. RUUL KASSIDE TOORTOIT
Säästab suurtelt kliinikukuludelt!
http://www.ultimateraw.com
https://uploads.disquscdn.com/images/8846f916cc03cd09780330cd2e0a66465d8f43af2e4f13dda7a8330174d07237.jpg
See läheb pigem spämmi alla.
Mind on turundus alati köitnud. See nõuab aega ja tööd. Minul käib see vajalik vaba aeg hooti ja siis ma ikka ja jälle püüan oma blogi ellu tuua. Ma ei olnud midagi kuulnud indekseerimisest lehtedelt Google Search Console ja Bing Webmasters. Aitäh!
Mind huvitaks, mida teie arvate sellest, kui tihti maksimaalselt postitada võiks nii blogis, Facebookis kui instagramis?
Tere Marge!
Vastaksin sulle, et nii tihti ja nii head sisu kui võimalik, kuid minu isiklik arvamus on see, et pole olemas kuldset vastust. Näiteks see sama sisu võib “elada” tänu reklaamile mitu nädalat ja ma ei pea kogu aeg uusi postitusi tegema. Nii leidsid eeldatavasti ka sina selle postituse.
Soovitan kohe alguses sinule arvestada, et reklaami pea igat postitust, kuhu sa oled ise aega panustanud. Näiteks kirjutasid blogi 2h ja eriti alguses võid 5€ eest oma tulemust lausa duubeldada.
Jõudu tööle ja kindlasti jaga oma blogi ka meiega.
Tervitades
Jaan