Kuidas Google Analytics’i abiga parandada sotsiaalmeedia turundust

Kas sina postitad oma fännilehele viiteid oma kodulehele ja kas ka mõõdad kui palju inimesi sellele lingile vajutab ja seeläbi sinu kodulehele satub? Siit postitusest leiad vastuse sellele, kuidas sa saad Google Analyticsi abiga mõõta paremini Facebooki suunatud turunduse efektiivsust.

Google Analytics kampaania parameetrid

Google Analytics võimaldab sul lisada esialgsele lingile juurde erinevaid parameetreid, mille abilAnalytics tuvastab info selle kohta, millise lingi kaudu kasutaja sinu lehele sattus. See võimaldab analüüsida näiteks Facebooki, Twitteri või mõne teise kanali kaudu saabunud kasutajaid eraldi ja detailsemalt.

google-analytics (1)

Selleks, et linkide koostamine oleks sinu jaoks mugavam, tegime sulle selle tarbeks mugava tööriista –Google Analytics lingiehitaja. Sisesta tööriista esialgne veebiaadress, mida soovisid postitada, sisesta vajalikud parameetrid ning sulle genereeritakse uus link, mille saad sotsiaalmeedias, näiteks Facebooki seinale postitada.

Google Analytics annab sulle väga palju kasulikku infot nende inimeste kohta, kes loodud lingi kaudu sinu veebilehte külastavad. Selle statistika abil näiteks näed millised sotsiaalmeedia portaalid, kampaaniad või postitused toovad sulle kõige rohkem külastusi.

Parameetrite ülevaade

Kohandatud linkide jaoks on kasutusel 5 erinevat parameetrit:

Parameeter Kirjeldus
Kampaania asukoht*
(utm_source)
Kasuta seda parameetrit, et määrata millises keskkonnas link asub.
Näiteks: (facebook, uudiskiri, google, delfi, youtube jne.)
Kampaania meedium*
(utm_medium)
Kasuta seda parameetrit, et määrata lingi meedium.
Näiteks: (reklaam, foto, link, seinapostitus, cpc jne.)
Kampaania märksõna
(utm_term)
Kasuta seda parameetrit, kui tahad kampaaniad eristada mingi märksõna abil.
Näiteks: (hommikune_postitus, postituse pealkiri jne.)
Kampaania sisu
(utm_content)
Kasuta seda parameetrit, et linke sisu järgi eristada, kui näiteks 2 linki suunavad samale lehele
Näiteks: (fannileht, isikliksein jne.)
Kampaania nimi
(utm_campaign)
Kasuta seda parameetrit, et määrata kampaania nimi või strateegia.
Näiteks: (kevadmyyk, blogipost jne.)

(*) Tärniga märgistatud väljad on kohustuslikud, ülejäänud väljad on soovituslikud.

Kasu Facebooki postituste korral

Tavaliselt vaadatakse Facebook fännilehe postituste korral like ja kommentaaride arvu. Facebooki statistikat kasutades on võimalik veel näha paari teist näitajat. Kui aga postituses kasutada näiteks linki sinu kodulehele, siis linkide kliki arvu ei ole kuskil näha.

Toon ühe näite. Ükskord kirjutasime oma blogis postituse Google reeglite muudatuste kohta. Tegime selle kohta ka Facebookis postitus. Postitus sai üle kümne kommentaari ja ligi 40 like. Tundub selline keskmine postitus, aga Google Analyticsist nägime, et klikke oli üle 500. See on meie üks edukamaid postitusi. Facebooki statistika põhjal ei midagi erilist aga reaalsuses killer postitus.

fb-statistics

Õpetus Google Analytics lingiehitaja kasutamiseks

  1. Ava tööriist Google Analytics lingiehitaja
  2. Vali lingi tüübiks Facebook
  3. Sisesta lahtrisse Veebilehe url esialgne veebiaadress
  4. Vali kampaania meedium
  5. Sisesta kampaania nimi, et seda postitust hiljem teiste hulgast ära tunda
  6. Vajuta Genereeri nuppu
  7. Kasuta lahtrisse pikk url või lühike url ilmunud linki postituse tegemisel

tool-screenshot

Kuidas analüüsida tulemusi

Kui sa oled postituse ära teinud ja sellest on vähemalt 24 tundi möödas, siis on õige aeg vaadata Google Analyticsist selle kohta statistikat. Allpool leida lihtsad 6 sammu kuidas tulemusi analüüsida. See on ainult üks paljudest raportidest mida vaadata saab.

  1. Logi Google Anlyticsisse sisse
  2. Vajuta lingile “Traffic sources
  3. Vajuta lingile “Traffic sources > Sources
  4. Vajuta lingile “Traffic sources > Sources > Campaigns
  5. Otsi üles kampaania, mida soovid analüüsida
  6. Vaata näiteks külastuste arvu (Visits), lehe vaatamised (Pages/Visit), keskmine külastuse aeg (Avg. Time spend on site), põrkemäär (Bounce rate), selle info abil on näha näiteks millised postitused ja sotsiaalvõrgustikud annavad kõige paremaid tulemusi ja selle põhjal keskenduda rohkem nendele keskkondadele või parandada teistes strateegiat.

google-analytics-campaigns

Kasulikud nipid

Järgnevalt leiad mõned nipid, mis võivad sulle huvi pakkuda.

  • Koosta eraldi exceli fail linkidest, mida oled genereerinud ja juba postitanud. Nii saad hiljem paremini tulemusi analüüsida.
  • Kui ettevõtte turundusega tegeleb mitu inimest, tasub kokku leppida omavahel reeglid, mille alusel postitused tehakse.
  • Kui parameetrite väärtused sisaldavad täpitähti, kasuta nende asemel tavalisi tähti. Näiteks ä asemel number 2 või a, tühikute puhul kasuta + märki või ala-/sidekriipsu.
  • Juhul kui soovid linki luua mõne foorumi või mõnda teise keskkonda, kasuta kohandatud lingitüüpi.

Võibolla tundub sulle alguses nende linkide genereerimine veidi tülikas ja mõttetu, kuid kinnitan sulle, et pikas perspektiivis on statistikast palju abi. Võid avastada nii mõndagi ja selle abil oma tulemusi veelgi parandada.

Kui sul jäi lugedes midagi arusaamatuks või on mingisuguseid küsimusi ning vajad abi, siis kindlasti kirjuta siia kommentaar ja ma proovin sulle vastata ja sind aidata!

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.


Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 224

Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 225

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121
VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!


Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/themes/7blaze-air/blocks/similar-posts.php on line 3

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!