Lähedased ennekõike
Kas sind on ära tüüdanud sinu Facebook’i uudisvoos olevad artiklid “5 moodust maasikamoosi valmistamiseks”, lõpmatud reklaamid ning sinu vanaema naabrinaise tütre laste pildid? Siis on sul põhjust rõõmustada:Facebook hakkab sulle näitama uudisvoos postitusi nendelt inimestelt, kellest sa tõepoolest hoolid. Ka Facebook Live’i austajad saavad põhjust rõõmustada, kuna otse-eetri funktsioon saab kolm suurt uuendust ning Facebook’i fännilehed saavad kõlakate kohaselt uue välimuse.
Lähedased ennekõike
Julgen väita, et oma Facebook’i uudisvoogu avades näed sa suurema tõenäosusega onupoja naabri tütre klassiõe jagatud postitust “10 nippi kuidas suveks saledaks saada” või järjekordset klikisöödast pealkirjaga linki elu24 “artiklile” kui midagi sellist, mida sa tegelikult tahaksid näha. Tõenäoliselt ei liitunud sa Facebookiga selleks, et päevast-päeva rämpspostitusi ja reklaami sirvida vaid ikkagi selleks, et olla ühenduses oma lähedastega. Seepärast on Facebook muutnud uudisvoo algoritmi nii, et sa näeksid oma uudisvoos eelisjärjekorras just sinu sõbralistis olevate inimeste postitusi. Süsteem õpib aja jooksul tundma sinu harjumusi ning hakkab kuvama nende inimeste postitusi, kellest sina programmi silmis kõige rohkem hoolid. Näiteks kui sa kommenteerid või paned like‘e oma lähisugulase piltidele, ilmuvad tema järgmised postitused sinu uudisvoo eesotsas.
Selleks, et sind pikemalt sotsiaalvõrgustikus kinni hoida püüab Facebook sinu käitumisharjumusi ning huve arvestades serveerida uudisvoos selliseid postitusi, mis paneks sind lõpmatuseni oma uudisvoogu kerima.
Facebook Live saab uuenduse
Üha rohkem ettevõtteid panustavad otse-ülekannetele, sealhulgas ka Facebook. Käesoleva suve lõpuks saab Facebook Live kolm uuendust, mis paneb nii mõnelgi turundajal suu vett jooksma.
Otse-ülekandeid saab teha korraga kahe inimesega, mis annab võimaluse pidada palju huvitavamaid ülekandeid, korraldada otse-eetris dialooge ning arutelusid, nii et kaks inimest asuvad erinevates kohtades. Just nagu täisväärtuslikus uudistesaates, kus diktor peab vestlust sündmuskohal oleva reporteriga.
Publik saab nüüdsest oodata otse-ülekande algust nn. ooteruumis. Varasemalt oli Facebook Live’ga probleemiks voogedastuse alguse õigeaegne teatamine. Sellest tulenevalt jäid paljudel osa otseedastustusest nägemata. Ooteruumi postituse linki saab jagada kas kodulehel, fännilehe seinal jm kohtades ning anda sellisel viisil huvitunutel teada otse-ülekande algusest. Nii saab Facebook Live’i edukamalt levitada ning koguda rohkem vaatamisi.
Garage48 hackathoni raames valminud rakendus MSQRD leiab rakendust Facebook Live’s. Soovi korral saab otse-ülekande pidaja oma või kellegi teise näole kleepida virtuaalse maski, muutes striimingu veidike lõbusamaks.
Facebook muudab (osaliselt) välimust
Facebooki jagamise ning like’i nupud on läbinud uuenduskuuri ning näevad nüüd veidi ilusamad välja. Välimust muutsid like’i nupp, jagamise nupp ja FB Chrome’i pistikprogrammid. Uuenduse eesmärgiks oli muuta nupud mobiilisõbralikuks (üsna suur osakaal FB kasutajatest külastavad veebilehti mobiilseadmetest), ilusamaks ning tagamaks paremat engagement’i (FB sõnul tagab uus nupp 6% võrra rohkem engagement’i).
SocialTimes veebilehel jagati hiljuti ekraanitõmmist fännilehest, mille ehitus erineb silmnähtavalt praegusest FB fännilehest. Kõige suuremateks muutusteks on päisepildi suuruse muutumine, profiilipildi suuruse ja asukoha muutus, lehe külastatavuse statistika asetseb päise pildi all, mitte paremal pool ning lehe administraatori tööriistariba on paigutatud päisepildi alla vasakule. Kas tegu on Facebooki poolse uue fännilehe ehituse eksperimenteerimisega või fännilehe administraatori katsetustega, näitab vaid aeg.
Jäta kommentaar...