Sotsiaalmeedia disain

Disain on ühtlasi üks kõige alahinnatum kui ka ülehinnatuim osa sotsiaalmeediast.

 

7Blaze Social Facebook

Sotsiaalmeedias mängib väga olulist rolli visuaalne väljanägemine – oluline on lehe enda välimus kui ka postituste kuvand.

Kui olete alles alustamas või soovite olemasolevaid kanaleid värskendada, siis 7Blaze Social saab teid sellega aidata, leides teile sobiva koostööpartneri.

VÕTA ÜHENDUST JA KÜSI NÕU!

 

Kui soovid ise käe külge lüüa ja oma Facebooki lehele värske ilme anda, siis järgnevad soovitused on sulle abiks.

PROFIILIPILT

Capture2        coffeein3        ilu4

 1. Vali õige pilt. Profiilipilt peaks esindama sinu brändi, seega sobib selleks hästi ettevõtte logo või mõni muu element, mis seondub sügavalt brändiga. Näiteks toode või mõni sümbol.
 2. Vali õige suurus. Profiilipildi suurus võiks olla 1000 x 1000 px, sest siis on pilt hea kvaliteediga ning sellele klikates avaneb suur versioon samast pildist.
 3. Väldi kordust.  Enamasti on profiilipildi kõrval olemas ka lehe nimi (mis on tihtipeale sama, mis logol), seega, kui võimalik, ära korda lehe nime. Seda saab vältida kasutades profiilipildil vaid logo pildilist osa, või näiteks logo kõige erilisemat tähte.
 4. Jälgi nähtavust.  Profiilipilt on tihtipeale kuvatud väga väikeses suuruses, seega jälgi, et see edastab ka sellisel kujul soovitud sõnumi. Liiga õrn või väike tekst võib sellises suuruses täiesti loetamatu olla.

konrad 4        konrad6

 

KAANEPILT

7blaze facebook cover 851x315 tinypng

 1. Vali õige pilt. Kaanepilt on väga oluline visuaalne osa sinu Facebooki lehest, mis aitab luua head esmamuljet. Hea kaanepilt edastab brändiga seostuvat sõnumit või lugu. Pildi valimisel pane põhirõhk tunnetele ja emotsioonidele milliseid tundeid soovid oma külastajates tekitada ning milliste elementidega seda saavutada? Kaanepildile võib lisada ka teksti, kuid see peaks olema lühike, tabav ning visuaalselt sobiv.
 2. Vali õige suurus. Kaanepildi suuruseks vali 828 x 315 px, siis on pilt hea kvaliteediga ning Facebook ei lõika sealt mõnda külge maha.
 3. Jälgi mobiilisõbralikkust. Kaanepilti kuvatakse mobiilivaates kitsamana kui desktopil, seega jälgi, et ka mobiilivaates oleks sinu kaanepilt terviklik. Selleks paiguta olulised elemendid keskmise 563 piksli sisse. Seda, milline ala lõigatakse mobiilivaates välja, saad uurida siit: www.twelveskip.com/tutorials/facebook-new-cover-size-template
 4. Hoia stiili. Jälgi, et kaanepilt sobiks stiili poolest kokku ka ülejäänud lehe visuaalsete elementidega ning samuti ettevõtte enda kujundusjuhendiga.
 5. Lisa kaanepildile kirjeldus. Kui kellelegi meeldib su kaanepilt nii palju, et ta klikib selle peale, siis kirjelduses võiks olla toetav sõnum ning miks mitte ka viide kodulehele.

POSTITUSED

 1. Loo postituste põhi ehk ühtne postituste stiil. Sinu Facebooki leht on terviklikum, kui lehel tehtud postitusi seob ühtne stiil. Selleks lisa postitustele ühiseid elemente (raam, muster, värv) – siis on need sarnased ja äratuntavad ka siis, kui postituste fotod ning sisu suuresti erinevad. Lisa postitusele oma brändi logo, kuid jälgi, et see annaks visuaalile kui tervikule midagi juurde ning ei kordaks ennast. Jäta logo suurus üsna väikseks, et põhirõhk oleks siiski postitusel endal. Kasuta postitustel samasugust fonti. Põnevuse loomiseks võid kasutada rasvast kirja koos õrna kirjaga ning sirget kirja koos käekirjaga. Ka fotode ja graafika valimisel jälgi, et nad oleks stiili poolest sarnased.
 2. Hoia kontrasti Jälgi , et tekst ei läheks foto taustal kaduma ning hoia tugevat kontrasti, et sinu sõnum oleks Facebooki seinal hästi silmapaistev. Võid parema loetavuse tagamiseks lisada teksti alla ühtlase tausta, mida saad kasutada ka ühtse stiili loomiseks.
 3. Vali õige suurus. Facebookis on postitustele erinevad standard suurused vastavalt postituste tüübile. Parima kvaliteedi saavutamiseks kasuta neid suurusi: ajajoone postitus: 1200 x 900 px ; Veebilehe reklaam (ehk clicks to website reklaam) vajab suurust 1200 x 628 px  ja lehe enda reklaam (ehk like reklaam) vajab suurust 1200 x 444 px .
 4. Hoia faili suurus võimalikult väike. Facebook kompressib üles laetud failid väiksemaks ning seega võivad ilusad puhtad toonid müraga kattuda, seda eriti, kui on tegemist graafiliste elementidega. Selle vältimiseks lase oma postitused läbi programmi, mis vähendab faili mahtu, kuid samas ei vähenda pildi kvaliteeti. PNG failide puhul kasuta www.tinypng.com  ning JPEG failide puhul www.jpegmini.com
 5. NB! Hoia teksti kogus 20% sees. Postituste võimalikult heaks levikuks hoia teksti kogus pildil väike, sest Facebook levitab kõige paremini postitusi, mille teksti kogus on alla 20%. Enne postituse üles laadimist kontrolli seda Facebooki tööriistaga: https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay

Võta ühendust ja telli endale Facebooki lehe disainipakett, mille abil saad Facebooki lehele värkse ja atraktiivse välimuse.

Facebooki lehe disainipaketti kuulub:

Ühtne stiil – loome lehele ühtse stiili, mis läbib kõiki lehe visuaalseid elemente ning edastab soovitud sõnumit ettevõtte kohta.

Profiilipilt – leiame sinu ettevõttele esindusliku profiilipildi.

Kaanepilt – Kaanepildi abiga jätame sinu Facebooki lehest soovitud esmamulje.

Postituste põhi – Loome postituste põhja, mille abil püsib sinu Facebooki leht terviklik ja kergesti äratuntav ning mida on lihtne kasutada iga uut postitust valmistades.

Visuaalsed elemendid – Nende abil saate oma Facebooki postitusi ise kujundada, näiteks kasutades www.canva.com keskkonda, millega töötamisega saab hakkama igaüks.

Kui soovid näidist Facebooki Disainiraamatu kohta, siis võta meiega ühendust.


Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 224

Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 225

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!