Uuring: Mis päev ja kell on kõige parem Facebooki postitada?

Tahad teada mis kell Facebooki fännilehele postitus teha ja millal kasutab Facebooki kõige rohkem rahvast, siis loe kindlasti edasi! Idee tuli OKIA korraldatud eksperimendist, kus uurisid aega, mis kell Facebooki oleks kõige kasulikum aeg postitada. Tulemused olid neil huvitavad, aga uuring vaatles ainult 300 inimese harjumusi. Meie otsustasime vaadata ligikaudu 8000 Eestlast.

Nagu graafikult näha hakkavad inimesed kasutama Facebooki tööpäevadel alates kella 08:00 ja umbes 14:00 saab haripunkt ning see kestab umbes kella 17:00. Peale seda on väiksem aktiivsus ja alates kella 20:00 kuni 23:00 jälle rohkem inimesi.

Andmete põhjal arvan, et parimad päevad on esmaspäevast neljapäevani ja olenevalt sinu sihtgrupist (kas tööl olevad inimesed või koduinimesed) kas kella 09:00 – 12:00 vahel või 20:00 – 21:00 vahel.

Üks magusamaid aegu minu arvates on pühapäeval alates kella 17:00, kuna siis aktiivsus kasvab kiiresti ning enamus konkurendid ilmselt sellel päeval kasutajaid oma postitustega üle ei kalla. Samuti on esmaspäeviti Facebookis kõige rohkem inimesi ning on suurem võimalus, et postitus ka siis veel inimesteni jõuab.

Kui soovid, et sinu postitust näeks võimalikult paljud inimesed, siis ei tasu postitada reedel ja laupäeval, kuna reedel hakkab kasutatavus peale kella 15:00 langema ja laupäeval on kasutatavus võrreldes teiste päevadega ühtlaselt madal.

Antud uuring on kestnud hetkel ainult suvekuudel. Ilmselt kevad, suvi ja talv on sarnased, ainult kellaajad võivad veidi nihkuda. Samas on info enda fännide kohta igal ajal kättesaadav Sinu enda Facebooki lehel, kui lähed lehe statistikasse “Insights” ja sealt alt valid “Posts”.

Jäta kommentaar...

“Uuring: Mis päev ja kell on kõige parem Facebooki postitada?” on saanud 6 vastust

 1. Robert ütleb:

  Kas see “kogu info” on kuskil veel kättesaadav või olete samal teemal vahepeal veel kirjutanud? Tekstis olev link on hetkel katki.

  • Jaan Kruusma ütleb:

   Tere, Robert!

   Rõõm, et oled jõudnud eriti vana blogipostituseni. Täna seda tööriista enam ei eksisteeri tehnilistel põhjustel. Muutsin blogipostituse lõppu, et täna saab iga üks enda fänne ise uurida. Seda saad teha enda Facebooki lehel, kui lähed lehe statistikasse “Insights” ja sealt alt valid “Posts”.

   Head avastamist!

   • Robert ütleb:

    See postitus lihtsalt rank’ib kõrgelt vastava päringuga 🙂 Ju siis keegi pole uuemat infot selle kohta tootnud.

    • Jaan Kruusma ütleb:

     Rõõm kuulda. Kas vaatasid üle ka enda lehe fännide aktiivsemad perioodid?

     • Robert ütleb:

      Ei ole vaadanud. Aga olen kuulanud 7blaze podcaste.

     • Jaan Kruusma ütleb:

      Mis on seni olnud sinu lemmik osa ning mis teemasi või külalisi sooviksid veel kuulda?

VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!