Vead, mida vältida Facebooki kampaaniates ja turunduses

Julgen väita, et Facebook on Eestis kõige populaarsem sotsiaalvõrgustik, kuhu erinevad interneti reklaamist sõltuvad ettevõtted raha paigutavad. Pahatihti tuleb ette, aga juhtumeid, kus proovitakse teha asju üle jala või rikutakse hoopis Facebooki või Eesti seaduseid. Selles postituses proovin anda mõned näpunäited, mida turundades vältida ja kuidas oleks parem mingis olukorras käituda.

Müügipakkumiste edastamine

Kui vaadata ringi just avatud Facebooki fännilehtedel, siis jääb silma väga palju toorest toodete ja teenuste peale surumist oma fännidele. Samas heites pilgu suurte brändide lehtedele (näiteks EMT), kes kulutavad turunduse peale pidevalt suuri summasid, leiame pigem asjakohase- ja kasutajaid kaasava sisuga postitusi. Võite ise pakkuda kummal puhul on kasutajad postituse juures vajutanud like (meeldib) või share (jaga) nuppu ja kirjutanud alla oma kommentaari.

Facebook on heaks tööristaks nii suurtele kui ka väikestele turundajatele, kuna suust-suhu reklaam levib huvitava postituse puhul sotsiaalmeedias kiiresti ja laialdaselt. Silmas tasub pidada seda, et teated peavad olema originaalsed ja siirad, sest vastasel juhul tunduvad need võltsid ja loovad pigem negatiivse efekti.

Sinu eesmärgiks on pakkuda oma lehe fännidele põhjust, miks nad peaks just sinu lehte külastama. Suhtlus oma ettevõtte fänniga on dialoog, mitte ühepoolne monoloog kõrbes. Oma hinnagu sinu tööle annavad fännid like nuppu vajutades – mine vaata millist vastukaja on varasemad postitused saanud ja selle põhjal otsusta, kas äkki pead midagi teisiti tegema.

Facebooki reeglite rikkumine

Eestis on väga populaarne teha “like ja share” tüüpi piltkampaaniad Facebooki fännilehe seinal. Sellised kampaaniad on tegelikult keelatud ning lisaks Facebooki enda reeglite rikkumisele kahjustatakse ka kaudselt oma ettevõtte mainet.

Facebooki kampaaniate korraldamise reeglid ütlevad selgelt, et kampaaniate läbiviimiseks tuleb kasutada kampaania lehti, mille kaudu registreeritakse osalevad fännid ja nende kontaktandmed. Nimelt ei tohi reeglite järgi kasutada kampaanias osalemiseks Facebooki sisest funktsionaalsust (näiteks jagamine, kommenteerimine, tagimine, pildi laadimine seinale jne.), samuti ei tohi võitjatega ühendust võtta Facebooki siseselt (sellepärast on nõutud ka kontaktandmete kogumine).

Paljud fännilehed lubavad võitja loosida kõikide oma lehe fännide hulgast, aga see on sulaselge tarbija petmine, sest Facebook laseb vaadata ainult 500 viimati lehe jälgijaks hakkanud inimest. Sellinne tarbija eksitamine on vastuolus juba Eesti seadustega.

Kõige odavam viis reklaamkampaania läbiviimiseks on kasutada enda arendatud kampaania lehte või see teenus mõnelt kogenud firmalt sisse osta. Siis väldid kõiki probleeme, mis tekkida võivad ja saad kindlasti head nõu ka edaspidiseks turundamiseks.

Facebooki võimaluste mittetundmine

Facebook uuendab oma funktsionaalsust pidevalt. Aastal 2011 on lisandunud palju uusi võimalusi kuidas fännilehte paremini ära kasutada ja ettevõtte sihtgrupini jõuda. Paljud turundajad pole võtnud aega, et tutvuda nende tööriistadega ning käivad seetõttu pimeduses.

Näiteks ei kasutata ära profiili pilti. Tihti valitakse selleks lihtsalt ettevõtte logo, mis enamasti ei anna kasutajale mingit emotsiooni ega lisainfot. Tegelikult saab profiili pildiks disainida 180px laia ja pea 540pxkõrge pildi, millega oma brändi või ettevõtte olemust ja infot edasi anda. Uuringute põhjal vaatab inimene lehel peaaegu alati esimesena profiilipilti. Selleks, et saada ideid, soovitan jällegi vaadata edukaid fännilehti.

Samuti kasutatakse väga harva Facebook Insights’i (fännilehe statistika tööriist), mille abil saad hea ülevaate sellest, mis postitused on kõige edukamad ning kui paljude inimesteni sinu teated jõuavad, kus elavad ja kui vanad nad on ja palju muud. Selle info abil on hea optimeerida sisu, mida lehele postitada.

Tegelikult on probleeme veel, millest kirjutada. Palun jäta endapoolsed soovitused ja tähelepanekud või küsimused kommentaaridesse, meie Facebooki fännilehele või Google+ lehele. Vastame küsimustele hea meelga ning kirjutame neid silmas pidades ka järjeloo.

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.


Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 224

Warning: Attempt to read property "post_type" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 225

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 234

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/header-footer/plugin.php on line 242

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 99

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 116

Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/plugins/fancy-facebook-comments/public/class-fancy-facebook-comments-public.php on line 121
VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!


Warning: Attempt to read property "ID" on array in /data03/virt45578/domeenid/www.7blaze.com/htdocs/wp-content/themes/7blaze-air/blocks/similar-posts.php on line 3

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!